Dnešní den patřil společnosti DJI, která ukázala světu malý dron DJI Mavic Mini. Předchozí spekulace byli pravdivé a tento dron váží pod 250 gramů, přesto se udrží ve vzduchu až 30 minut. Nízká cena už je jen takovým bonusem.

DJI Mavic Mini je opravdu malý. Ve složeném stavu jsou jeho míry 140×82×57 mm. Pokud jej připravíme k letu, dostaneme se na 160×202×55 mm. Hmotnost je pak pouhých 249 gramů.

Na palubě je 12 MPx kamerka stabilizovaná ve 3 osách s možností natáčení ve 2,7K/30 fps, respektive FullHD/60 fps. Úhel záběru je 83°. Snímky se ukládaji v JPEG, podpora RAW zde chybí.

Ve výbavě je i poziční systém v kombinaci GPS/GLONASS, který zajistí jak přesné visení na místě, tak i návrat na výchozí pozici. Tímto výčet funkcí v podstatě končí. Senzory pro rozpoznání překážek není dron DJI Mavic Mini vybaven a tak je nutné spoléhat jen na vlastní schopnosti.

obsah balení DJI Mavic Mini

Skvělou správou je ale výdrž, která má být až 30 minut a dosah signálu až 2 km. To z tohoto dronu dělá celkem povedený stroj za lákavou cenu. Ta je v základním setu nastavena na 399€ a ve variantě Fly More Combo se 3 bateriemi a hromadou dalšího příslušenství vyjde na 499€ a to včetně DPH. Obě verze koupíte zde.