Vybíráte akční kameru a pořád nevíte pro jakou se rozhodnout? Žádnou vám nutit nebudeme, ale představíme vám 5 nejlepších kamer, které jsou momentálně na trhu. Rozhodnutí už je zcela na vás.

Tentokrát nebudeme tipy řadit do kategorií dle ceny, ale zkusíme si udělat průřez celým segmentem outdoorových kamer a zaměříme se na co nejlepší poměr cena/výkon.

Jakou koupit akční kameru?

SJCAM SJ7 Star

Asi není překvapením, že zmiňujeme TOP model od SJCAMu. Kamerku jsme nedávno testovali a vedla si dobře. Nějaké mouchy sice má, ale jedná se o SW nešvary, které snad budou vyřešeny aktualizací.

jakou koupit akční kameru

Kamera je dobře zpracovaná a poradí si s 4K záběry. Disponuje i elektronickou stabilizací obrazu. Použit je snímač Sony IMX117 a procesor Ambarella A12S. Více se o této kameře dozvíte v naší recenzi.

Jedná se o nejlepší kamerku od SJCAM, která si jistě zaslouží pozornost. Do prodeje se dostane na začátku března a předobjednat si ji můžete u společnosti Isix.cz a nebo třeba na Gearbestu.

Xiaomi Yi 4K

Tato kamera známého čínského výrobce nemohla v našem výběru chybět. Jedná se o špičkově vybavenou kameru se snímačem Sony IMX377, čipsetem Ambarella A9SE75E a elektronickou stabilizací. Kamerka se může rovnat i s populární kamerou GoPro Hero 4 Black. Přesvědčit se můžete sami zde.

Kamery Xiaomi Yi 2 4K

Brzy by sice měla být dostupná i vylepšená verze, Xiaomi YI 4K+, ale zatím nemáme žádné bližší informace o ceně a dostupnosti.

Xiaomi YI 4K můžete zakoupit jak u Gearbestu, tak u některého z místních prodejců.

Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

SJCAM SJ5000X Elite

Další výborná kamera, která nabídne solidní výkon za rozumnou cenu. SJ5000X Elite je k sehnání za částku mírně převyšující 3 500 Kč. Za tuto cenu dostanete kameru se stabilizací, snímačem Sony IMX078 a schopností natáčet interpolované 4K videa. Nativní rozlišení u videa je 2K/30 fps.

U všech kamer SJCAM je součástí balení i bohaté příslušenství. SJCAM SJ5000X Elite není výjimkou.

Zaujala vás tato kamera? Tak se pusťte do čtení naší recenze kamery SJ5000X Elite, kde se dozvíte, jak si vedla v redakčním testu.

SJCAM SJ5000X Elite lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xiaomi YI Sports

Další kamera od Xiaomi v našem výběru, kterou lze ale sehnat za podstatně nižší cenu než její mladší sestru. Xiaomi YI Sports je i přes své stáří stále populární a má to své důvody.

Hlavní předností je především kvalita záznamu, která patří v této cenové hladině k tomu nejlepšímu. Přesvědčit se opět můžete v naší recenzi.  Nevýhodou je pak minimum příslušenství v základním balení a absence displeje. Právě proto je tato kamera oblíbená u pilotů závodních koptér.

Kamerku Xiaomi YI Sports můžete zakoupit na Gearbestu.

Xiaomi Yi Sports Camera lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

GoPro Hero 5 Black Edition

Společnost GoPro netřeba představovat. Stála za zrodem akčních kamer a od počátku až do teď je tou nejlepší volbou. Pokud chcete kvalitu bez kompromisů, tak je tahle volba jasná. Je ale nutné počítat s tím, že za kvalitu si musíte připlatit.

GoPro Hero 5 Black

GoPro Hero 5 Black Edition je vodotěsná i bez pouzdra a ovládat lze jak hlasem, tak i skrze dotykový displej. Špičkový obraz asi nemusím zmiňovat. Právě proto je Hero 5 jasnou volbou pro profesionální sportovce.

Více se o této akční kameře dočtete zde.

GoPro HERO5 Black Edition lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
Jakou kameru máte vy? Jste s ní spokojeni?