Na oficiálních celosvětových stránkách společnosti YI (yitechnology.com), která spadá do konsorcia Xiaomi, se neočekávaně objevily skoro kompletní specifikace avizované akční kamerky druhé generace Xiaomi YI 4K Action Camera. A nejen to, ale tato specifika byla porovnávána s etalonem třídy GoPro Hero4 Black.

Ačkoli GoPro má stále nějaký ten náskok nad těmito čínskými produkty, tak právě zmíněná 4K Yi Sport Camera by tomuto americkému producentovi mohla pár vrásek přivodit. Kamery se dočkáme oficiálně snad již 12. května/mája. Proč však čekat, když si kompletní parametry můžeme představit již nyní, díky nedopatření IT správců stránek yitechnology.com. Pokud byste však čekali, že toto porovnání ještě najdete na stránkách, tak se bohužel mýlíte. Správci si pravděpodobně chyby všimli a stránku v sobotu opět zablokovali, viz screen níže.

Yi stránka

Celý výpis specifikací díky pohotovosti máme však zde:

Xiaomi YI 4K Action Camera vs GoPro

 

Ve srovnání s GoPro Hero 4 Black se 4K Yi Action Camera pochlubí lepším procesorem k zpracování obrazu, Ambarella A9SE. Dále pak nabídne 12 Mpx senzor Sony IMX377 a především téměř 2,2 palcový dotykovým displejem (640 x 360px) na zadní straně kamery. V kameře nalezneme také dvou pásmový Wi-Fi modul, zajišťující konektivitu s ostatními chytrými přístroji. Potěší i větší baterie oproti předchůdci. 1400 mAh by mělo zaručit výdrž až 120 minut provozu.

Zaznamenávat bude možno do již zmíněného 4K formátu při 30 snímcích za vteřinu. Navíc kamera disponuje i zpomaleným záznamem ve formátu HD až při 240fps.

Zdá se, že Yi Action Camera přichází s velice působivými specifikacemi, které by mohly mnohým z nás pomoci při výběru. Uvidíme s jakou cenovkou však přijde společnost Yi aka Xiaomi, ale dá se předpokládat, že půjde opět o agresivní cenu, jak už bývá zvykem u této společnosti. Někteří čínští přeprodejci již kameru mají v nabídce za poměrně vysokých 299 dolarů.

[zdroj]