Máme zde opět kvadroptéru, na kterou se nám podařilo zajistit pro vás další slevový kupón. JJRC H97 je opravdu supervhodné dronítko pro začátečníky a je i bez kupónu levné. Chce se postavit osvědčené a oblíbené Syma X5C, kterou jsme pro vás recenzovali. Ale také chce lákat potenciální zákazníky všem jeho více či méně povedeným klonům a plagiátům. Takže pokud sháníte něco levného a snadno ovladatelného do začátku, jste zde správně.

 

JJRC H97 – levně, s kamerou a ještě něco navíc

Tento kousek je možné objednat ve dvou barevných provedeních a to v červeno-bílé a zeleno-bílé. Výbava je pro tuto kategorii naprosto typická, stejně jako diagonála mezi středy motorů, která je 300mm. Jak jsme již v nadpisu zmínili, je zde obsažena i kamera s rozlišením 0,3Mpx. Určení pro začínající letce naznačují i odnímatelné kryty vrtulí. Z funkční výbavy zde nesmí chybět jednotlačítkový návrat, Headless mód, vestavěný 6 osý gyroskop, metání 360° salt na pokyn stisknutím tlačítka nebo kvalitní a dobře viditelné barevné LED osvětlení sloužící pro lepší orientaci v prostoru nebo za snížené viditelnosti. Osvětlení je umístěno ve spodní části, takže viditelnost bude jistě skvělá. Na předních ramenech je osvětlení barvy zelené a na těch zadních je barvy modré.

JJRC H97 night

Ovládání má na starosti klasický ovladač, který je u značky JJRC velmi oblíbený a často používaný. Ovládání otáček motorů je na levou ruku, tedy častější varianta nazývaná Mode 2. Vysílá na frekvenci 2,4GHz a jeho dosah je kolem 100m. Také umožňuje přepínání rychlosti mezi Low a High.

Použitý akumulátor je Li-Pol, jednočlánkový a s kapacitou 600mAh. Na nabití akumulátoru by měl tento JJRC H97 vydržet ve vzduchu kolem sedmi minut. Jeho rozměry jsou 43 x 24 x 8mm a hmotnost 15g. Jestli se vám již hlavou honí myšlenka, zda by šlo nahradit původní akumulátor nějakým jiným, ještě chvilku vyčkejte. V balení totiž od výrobce obdržíte akumulátory rovnou dva. Ano musíte kvůli jejich výměně přistát, ale tento díky tomuto přístupu nám je nabízeno dvojnásobné potěšení za opravdu zajímavou cenu.

Pokud máte zájem o JJRC H97, můžete si jej objednat za zvýhodněnou cenu u RCmoment a při uvedení kupónu “JJRCH97” si cenu ponížíte o dalších 5USD.

 

Základní parametry

  • Velikost: 263 x 263 x 80mm
  • Hmotnost: 90,5g
  • Rádio: 2,4GHz, Mode2, dosah cca. 100m, 4 x AA (nejsou součástí dodávky)
  • Akumulátor: Li-Pol, 3,7V (1S), 600mAh, 20C
  • Kamera: 0,3 Mpx, 480p

 

Balení

  • Velikost: 267 x 267 x 13mm
  • Hmotnost: 634g
  • Obsah: 1x JJRC H97, 1x rádio, 2x akumulátor, 1x sada ochrany vrtulí, 1x kamera, USB nabíječka, 1x sada náhradních vrtulí, 1x šroubovák, 1x anglický manuál