V cenové hladině okolo 15 000 Kč se nejvíce mluví o dronech společnosti DJI. Je trochu škoda, že se zapomíná na kvadrokoptéru Xiro Xplorer, která sice nepatří mezi novinky, jelikož už je v prodeji nová generace, přesto má co nabídnout. Stroj lze zakoupit v několika provedeních a nejvybavenější verze nabídne Full HD kameru zavěšenou na 3 osém gimbalu.

Xiro Xplorer je v prodeji ve třech variantách. Nejlevnější verze je dodávána bez kamery a gimbalu, druhá se stabilizovaným gimbalem a ve třetí, nejdraží variantě najdeme i Full HD kameru. Ostatní parametry jsou u včech modelů shodné. Základní model váží i s baterií 995 gramů. Varianta s gimbalem a kamerou pak 1220 gramů. Diagonální délka stroje je 350 mm.

xiro xplorer

Dron disponuje GPS a díky tomu se zvládne vrátit na pozici vzletu a také naplánovat tzv. waypointy. Video z kamery je možné sledovat na displeji mobilního zařízení a dosah je 500 metrů. Na displeji jsou také informace o letu, jako je výška, rychlost, vzdálenost atd.. Baterie má kapacitu 5200 mAh a udávaná výdrž je až 25 minut.

Všechny tři varianty Xiro Xplorer, včetně příslušenství, můžete zakoupit zde a v případě, že jste ze Slovenska, tak zde.