Kvadroptéra zajímavého designu, solidní konstrukce a z kvalitních součástek, tak jak je již u tohoto výrobce stalo dobrým zvykem. Tento kousek je díky odnímatelným krytům vrtulí vhodný nejen pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé piloty, kteří ještě nemusí vědět, kudy se budou chtít dále ubírat při svých cestách nad zemí. Jedná se z podstaty o obyčejný dron s běžnou kamerou a obvyklými funkcemi. Je ale dotažen do větších detailů, než drtivá většina jeho konkurence. Balení opět obsahuje vše, co k vzletu potřebujete. A jak už tradičně naznačuje název XK X300, diagonální vzdálenost středů motorů je přibližně 300 mm.

Výhoda XK X300 spočívá v kvalitě a univerzálnosti, se kterou si budete moci trochu zařádit, ale i natočit nějaké to video pomocí integrované HD kamery s rozlišením 720p, úhlem záběru 140° a přenosu obrazu na frekvenci 5,8GHz. Obraz je pak promítán na přiložený displej.

Výrobce použil poměrně kvalitní „coreless“ motory, které umí vyvinout mimořádný tah k hmotnostnímu poměru 5,5:1 a celé to završuje použitými třílistými vrtulemi. Dále je zde integrována kombinace optického a barometrického snímače, díky čemuž by měl oproti konkurenci lépe dokázat udržet stabilní výšku i pod hladinou osmi metrů nad zemí. Podvozek nemá klasické nožičky vystupující z těla, ale tvoří jej v podstatě prodloužené kryty motorů (jako třeba XK X252) zakončené gumovými dorazy. Kapacita akumulátoru slibuje výdrž až 14 minut.

XK X300 left

XK X300 pořídíte z CZ skladu s dopravou zdarma a navíc do 2 pracovních dnů. Cena je příznivých 116$.