Syma uvolnila do prodeje vylepšenou verzi Syma X5UW snad nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího drona v celosvětovém měřítku. Bude tento vylepšený pokračovatel rodové linie X5 (recenzi Syma X5C jsme vám přinesli zde) stejně oblíbený jako jeho předchůdci? Snad všechny předpoklady pro to má.

Syma X5UW WiFi přenos

Syma X5UW – nástupce veleúspěšné Symy X5C

Jak již víme, v Číně platí to, že pokud někdo kopíruje něco jiného, je to vnímáno jako snad ta největší pocta. Syma X5c je vyráběna v takovém množství klonů a plagiátů, až je skutečně problém je od sebe rozeznat. Ne všechny jsou nutně horší, než původní originál. Například Bayangtoys X5C-1, který jsme vám představili a nabídli zde, patří určitě mezi ty vydařenější. Díky opravdu masivnímu rozšíření modelu X5C (a jeho nejrůznějších variant jako je třeba Syma X5CS s širokým dodávaným příslušenstvím) měla Syma zajištěna dostatečnou zpětnou vazbu a tedy i dostatek podnětů pro další vylepšení. Druhá generace této oblíbené řady mohla tedy přijít a nabídnout řadu vylepšení, aby byla pro co nejširší skupinu potenciálních zákazníků ještě lepší. Vylepšení doznala hlavně designová stránka a nám se nyní opravdu líbí, hlavně pak v červené barvě, ve které je tento model dodáván. Zato diagonální vzdálenost mezi středy motorů zůstala na stejné hodnotě a to 300mm.

Výbava

Protože je tato Syma určena spíše začínajícím pilotům a hlavně pak dětem, je vybavena 6 osým gyroskopem, funkcí automatického návratu, metání salt na povel z rádia, nouzovým přistáním, jednotlačítkovým přistáním i vzletem, Headless módem a barometrickým snímačem pro snadnější udržení letové hladiny, které může přijít k duhu hlavně při natáčení videí. Obrazový výstup z kamery je možné posílat skrze WiFi například do vašeho telefonu, který budete mít uchycen v dodávaném držáku k rádiu. Díky doinstalované aplikaci “Syma Go” bude moci toto dronítko i z telefonu ovládat, jen je potřeba uvědomění, že dosah je závislý na signálu WiFi a je tedy cca 40 metrů. V této aplikaci je k dispozici například funkce “Flight Plan” pro naplánování letu. Rádio ovšem doznalo také několika změn. Je nyní podstatně ergonomičtější, ale opět také daleko líbivější. Jsou použity odolnější vrtule, které jsou navíc opatřeny odnímatelnými ochranami. Také podvozková platforma je inovovaná, odolnější a zároveň lehčí. Zlepšena byla stabilita a odolnost vůči vanoucím větrům.

Syma X5UW osvětlení

Na spodní části držáků motorů se nachází i osvětlení pro lepší orientaci při snížené viditelnosti. Ve spodní části Syma X5UW je umístěna HD kamera, která je schopna pořizovat fotky i videa. Fotky i videa  by měla být schopna ukládat i na přiloženou 4GB microSD kartu. Její vzhled je opět líbivý a sladěn k celkovému designovému podpisu tohoto lítáku i jeho rádia a barva je shodná s barvou celého drona.

Shrnutí

Druhá generace není sice revolucí, ale povedenou evolucí předchozích modelů. Je odolnější, vybavenější a podle nás i rozhodně hezčí. Pokud chcete jednoduchou a obyčejnou hračku se základní výbavou a za solidní peníze, máte naše doporučení.

Syma X5UW je v nabídce snad všech spolupracujících e-shopů. Takže navštěvujte Gearbest, Banggood a nebo Everbuying. Prohlížejte a objednávejte.

 

 

Základní parametry

  • Velikost: 320 x 320 x 70mm,
  • Hmotnost: 112g
  • Akumulátor: LiPol, 3,7V (1S), 500mAh
  • Udávaná doba letu: cca. 7minut
  • Udávaná doba nabíjení: 60minut
  • Rádio: Mode2, 2,4GHz, 4kanály, dosah cca. 100m, 4x AA (nejsou součástí dodávky), možnost ovládání z mobilu či tabletu skrze WiFi a aplikaci “Syma Go”
  • Kamera: 720p FPV s WiFi přenosem obrazu do mobilu či tabletu s instalovanou aplikací “Syma Go” nebo ukládáním záznamu na přiloženou paměťovou kartu

 

Balení

  • Velikost: 430 x 240 x 105mm
  • Hmotnost: 800g
  • Obsah balení: 1x Syma X5UW, 1x rádio, 1x kamera, 1x akumulátor, 1x nabíjecí USB kabel, 1x sada náhradních vrtulí, 1x držák na mobilní telefon, 4x ochrana vrtulí, 1x čtečka paměťových karet, 1x šroubovák, 1x 4GB paměťová microSD karta, 1x anglický manuál

Syma X5UW package