Kdo by v Česku neznal příběh o Janu Tleskačovi, Stínadlech a létajícím kole? Na tomto příběhu vyrostlo několik generací. Nyní si můžeme konečně oddechnout a říct si – létající kolo není mýtus 🙂 Šílený domácí kutil a génius Colin Furze totiž na svém Youtube kanálu minulý týden představil funkční prototyp “létajícího kola”.

Furzeho prototyp má základní konstrukci podobnou jiným jednomístným zařízením, která jsou poháhěna vrtulí či vrtulemi a za vzor designu svého stroj si vzal právě bycikl. Co je ovšem zajímavé je to, že sám Furze nemá doktorát z oboru strojírenství nebo příbuzných oborů. Je to takový “kutil Tim”. Vše co má je hromada náhradních dílů, hromada záhadných vrtulí a vrtulek a v neposlední řadě vůle a síla ztřeštěného odvážlivce, který se nebojí nahradit testovací crash figuríny vlastním tělem.

Na videu výše můžete sami vidět funkční prototyp, který se bláznivému Furzemu podařilo odlepit od země a v podstatě jej ovládá pouze změnou polohy těžiště. Vážně si nedokáži představit blázna, který by na podobný stroj sedl a vydal se na delší vzdušnou trasu. To ovšem nic nemění na tom, že nás Furze může ještě překvapit zdokonaleným zařízením tohoto typu. Ale co, odvážlivcům patří svět 🙂

[zdroj]