Dlouho měla společnost DJI jasnou převahu na poli skládacích dronů se svou koptérou DJI Mavic Pro. Po celou dobu se neobjevila na trhu reálná hrozba, což už nyní nemusí platit. Do prodeje se totiž dostal dron Walkera Vitus 320 a to poměrně za slušnou cenu.

Již dříve jsme vám v tomto článku ukázali, jak by měl Vitus vypadat. Tehdy se ale pořád jednalo o koncept a konečný výsledek se mírně liší. Právě proto si ho představíme ještě jednou.

Walkera Vitus 320Začneme u rozměrů, které jsou ve složeném stavu 233 x 93 x 114 mm a váha je 890 gramů. DJI Mavic Pro je na tom s rozměry 198 x 83 x 83 mm a váhou 734 gramů o něco lépe.

Rozlišení snímače je 12 MPx, FOV 85° a kamera si hravě poradí s 4K/30 fps videem, popřípadě FullHD/60fps. Stejně jako u Mavica je kamera uchycena na 3 osém gimbalu.

Walkera Vitus 320

Walkera Vitus 320 je také vybavena duálním pozičním systémem (GPS, GLONASS) a řadou senzorů, které rozpoznají překážku ve 3 směrech. Samozřejmostí jsou i různé režimy, jako například Follow Me, Orbit, Waypoints a nebo ovládání gesty. Kromě toho jsou k dispozici i hry rozšířené reality, jak můžete vidět ve videu níže.

Dosah řídícího signálu je 1,5 km a výdrž na baterii asi 25 minut. Součástí balení je mimo jíné i vysílač, kam připevníte svůj smartphone.

Aktuálně je cena dronu Walkera Vitus 320 nastavena na příjemných 599$ a koupíte jej zde. Nezapomeňte použít slevový kód “Walkera17“.