Spekulace o DJI Phantom 5 – co můžeme očekávat?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Podle dostupných informací by měl být brzy představen nový dron od DJI. Pojďme si teda shrnout spekulace o DJI Phantom 5, který má být představen již okolo 15. dubna. Připomínám, že se jedná o pouhé spekulace. Některým lze věřit více a některým méně.

Spekulace o DJI Phantom 5 – Jaký asi bude?

Phantom 5 by měl být představen zhruba v polovině dubna a předpokládaná cena je asi 2200 dolarů. To není málo, že? Za tyto peníze ale lze očekávat výbornou výbavu. Můžeme se těšit na delší dobu letu a to údajně až 35 minut, což je o 5 minut více než u Phantom 4 Pro. Navíc by akumulátory měly být vyhřívané a tak umožní bezpečný let i při nízkých teplotách. Možná se dočkáme i použití dvou akumulátorů.

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4

Dále lze očekávat jistá vylepšení kamery, která bude umístěna na 360° gimbalu. Tady se mluví o snímači s 30 MPx, podporou 4K/30 fps a nebo FullHD/240 fps. Maximální rychlost ve sportovním režimu by mohla dosáhnout až 90 km/h a dosah signálu se zvýší na 8 km. Některé zdroje dokonce uvádí až 10 km. Pravděpodobně DJI osadí Phantoma 5 i dvojicí IMU jednotek a anti kolizními senzory ve všech směrech.

Vysílač by měl nově být osazen i displejem a tak nebude nutné dokupovat další kompatibilní smartphone a nebo tablet. Možná se dočkáme i druhé FPV kamery pro pilota a dvou barevných provedení a to tradiční bílé a nově i černé.

Kamera DJI Phantom 4 Pro

Co pravděpodobně u Phantom 5 neuvidíme?

I když by si většina z nás přála, tak pravděpodobně se nedočkáme voděodolné verze, odnímatelné kamery s gimbalem a nebo zatahovacího podvozku. Možné je ale vše.

Spekulace o DJI Phantom 5

Nechme se překvapit co pro nás DJI chystá. Situaci budeme sledovat a informovat vás.

Zdroj: halfchrome.com, dronethusiast.com

%d bloggers like this: