Podle dostupných informací by měl být brzy představen nový dron od DJI. Pojďme si teda shrnout spekulace o DJI Phantom 5, který má být představen již okolo 15. dubna. Připomínám, že se jedná o pouhé spekulace. Některým lze věřit více a některým méně.

Spekulace o DJI Phantom 5 – Jaký asi bude?

Phantom 5 by měl být představen zhruba v polovině dubna a předpokládaná cena je asi 2200 dolarů. To není málo, že? Za tyto peníze ale lze očekávat výbornou výbavu. Můžeme se těšit na delší dobu letu a to údajně až 35 minut, což je o 5 minut více než u Phantom 4 Pro. Navíc by akumulátory měly být vyhřívané a tak umožní bezpečný let i při nízkých teplotách. Možná se dočkáme i použití dvou akumulátorů.

DJI Phantom 4

DJI Phantom 4

Dále lze očekávat jistá vylepšení kamery, která bude umístěna na 360° gimbalu. Tady se mluví o snímači s 30 MPx, podporou 4K/30 fps a nebo FullHD/240 fps. Maximální rychlost ve sportovním režimu by mohla dosáhnout až 90 km/h a dosah signálu se zvýší na 8 km. Některé zdroje dokonce uvádí až 10 km. Pravděpodobně DJI osadí Phantoma 5 i dvojicí IMU jednotek a anti kolizními senzory ve všech směrech.

Vysílač by měl nově být osazen i displejem a tak nebude nutné dokupovat další kompatibilní smartphone a nebo tablet. Možná se dočkáme i druhé FPV kamery pro pilota a dvou barevných provedení a to tradiční bílé a nově i černé.

Kamera DJI Phantom 4 Pro

Co pravděpodobně u Phantom 5 neuvidíme?

I když by si většina z nás přála, tak pravděpodobně se nedočkáme voděodolné verze, odnímatelné kamery s gimbalem a nebo zatahovacího podvozku. Možné je ale vše.

Spekulace o DJI Phantom 5

Nechme se překvapit co pro nás DJI chystá. Situaci budeme sledovat a informovat vás.

Zdroj: halfchrome.com, dronethusiast.com