Tento projekt byl světu představen již na letošním CESu, ale ten byl letos obzvláště bohatý na veškeré koptéry, až jsme na něj poněkud zapomněli. Přišla s ním známá společnost Walkera, která si jej chce nadělit ke svým 20. narozeninám. Nedávno jsme vám naservírovali první fotografie připravovaného skládacího modelu od Zerotech. Zerotech Hunter se snaží DJI Mavic Pro napodobit opticky, ale Walkera Vitus se inspiroval spíše po funkční stránce.

Skládací Walkera Vitus s 4K kamerou na gimbalu

Éru kompaktních a skládacích koptér s hardwarově stabilizovanou kamerou prakticky rozjelo GoPro se svým modelem Karma. Pak jej následovalo DJI s vlastní interpretací v podobě Mavic Pro. Díky menšímu zaškobrtnutí u GoPro a celkově více vyhovujícímu pojetí se stalo DJI se svým modelem nekorunovaným králem. Mnohými je dokonce i považováno za tvůrce této kategorie. Bylo a je zde stále více koptér, které se snaží nakopat Mavic do kou.. tedy více zaujmout zákazníky, ale tuto Walkeru vnímám jako prvního skutečného vyzyvatele. Nejprve mne zaujal model JYU Spider X, ale ten se stále nezrodil a kdo ví, zda se vůbec v prodeji někdy objeví.

A jako bonus nabídne svou oblíbenou herní konzoly v podobě rozšířené reality jako u Walkera Runner 250 Pro nebo Walkera Aibao.


K bezpečí má napomoci i přibalený SW kit s aplikací Mr Drone. Ta nabízí Racing Mode, ve které si můžete zlepšovat své schopnosti letu a ovládání. Battle Mode z vás udělá stíhacího pilota sestřelujiícího cíle a nepřátelské letouny. Colection Mode vás vybízí ke sbírání zlatých mincích na vytyčené trase a odměňuje vás za dokončení každého úkolu. Multiplayer je bohužel údajně stále ještě v přípravě. Walkera Vitus nás má zaujmout svou kamerou umístěnou na gimbalu s 4K kamerou s 30fps. Disponovat má bohatou softwarovou výbavou například s funkcí Waypoints. K dispozici mají být i optické senzory pro bezpečí vašeho létání a natáčení.

Vitus nám má také nabídnout 25 minut letu na jedno nabití. FPV s dosahem 1km a vysílání na frekvencích 2,4GHz a 5,8GHz.

Také jsem již slyšel názor, že je to vlastně Mavic naruby, ale na to si opět po nějakém čase můžete utvořit vlastní názor.


 

 

Zdroj: UCDrone