Spadl vám váš Phantom a poškodil si tak své tělo? Má klasické praskliny ve spodní části na konci ramen pod motory? Rádi kutíte a zkoušíte nové věci nebo byste jen chtěli mít změnu? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, mohlo by toto být řešení právě pro vás. Pomocí dodávaného kitu si můžete doma postavit ze svého DJI Phantom 3 “Mavica”, nebo alespoň něco skládacího, co se mu podobá. A budeme mu říkat třeba Phavic.

Jak postavit z DJI Phantom 3 Phavic?

O tomto projektu víme již od konce loňského roku, ale moc se nám nechtělo věřit, že bude tento projekt zdárně dokončen a uveden do prodeje. Jsme příjemně překvapeni a tak se s tím musíme opět podělit i s vámi. Kit lze objednat za 90USD přímo od jeho tvůrce a zvolit pro jakou verzi jej chcete. K dispozici jsou varianty pro DJI Phantom 3 Professional, DJI Phantom 3 Advanced, DJI Phantom 3 Standard a DJI Phantom 3 SE. Asi by neměl být problém naimplementovat jej i na model DJI Phantom 3 4K, ale posouzení již necháme na každém z vás.

Obsah balení

V krabici byste měli obdržet vše, co k montáži potřebujete, jen tam není přibalen pár šikovných rukou. Uvnitř je tedy obsaženo:

  • tělo Phavic
  • veškerý montážní materiál
  • pájka
  • pájecí drát
  • kleště
  • kalafuna
  • pinzeta
  • křížový šroubovák
  • příslušenství a součásti elektrického vedení
  • návod

Kromě výše zmíněného páru šikovných rukou tedy obsahuje opravdu vše, co ke konverzi svého DJI Phantom 3 na Phavic potřebujete.

Konstrukce

Že to nebylo nic lehkého, takovýto projekt připravit a dovést jej až k sériové výbavě, to je nám všem asi úplně jasné. nejprve to byly stovky hodin při návrzích modelu a následně další spousta času při dolaďování, odlaďování, úpravách a optimalizacích.

Phavic

Po kompletní montáži by mělo vše po softwarové stránce fungovat stejně jako dříve. Samozřejmě budete mít skládací ramena a jiné osvětlení. Subjektivně to na nás působí velmi solidním dojmem a po přečtení několika zpětných vazeb od novopečených majitelů je to opravdu vydařený set.

Ve složeném stavu je dokonce o půlku nižší a také užší. Sluší se také ale ještě napsat, že tělo je údajně o dost pevnější, ale také o něco těžší. po jeho instalaci se tedy zákonitě o něco sníží doba, kterou je tento Phavic schopen strávit ve vzduchu na jedno nabití akumulátoru. Diagonála mezi motory se po rozložení oproti Phantomu 3 o něco zvětší, čímž se ale ještě o něco zlepší stabilita letu a odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Také přikládáme jedno foto pro srovnání s Mavicem.

Přikládáme pro vás i další snímky z poslední vývojové fáze.

Pokud jste na vážkách, zda do toho jít, našli jsme pro vás i  dvě zajímavá videa.

 

 

A to nejlepší jsme si nechali nakonec. Pokud již rozhodnutí jste a objednáváte ze Snapgiz nebo již máte objednáno, přikládáme i videonávod pro přestavbu samotnou.

A jak to vypadá, když je to celé hotové se můžete podívat na posledním přiloženém snímku i s trochou toho zkrášlení:

 

Líbí se vám tento Phavic? Zaujal vás? Nebo vás dokonce zlákal k vlastní konverzi? Určitě nám dejte vědět všemi možnostmi a způsoby, které obvykle využíváte.

Pokud se necítíte na přestavbu a radši utratíte své peníze za již hotový skládací dron, můžete si přečíst naší recenzi na DJI Mavic Pro v balení Fly More Combo.

Zdroj: Snapgiz, Phantompilots