Ke spokojenému a plnohodnotnému využívání našich oblíbených koptér je občas potřeba něco dokoupit a doplnit tak do výbavy. Dnes pro vás máme výběr, který jsme pro nedávno recenzovaný DJI Phantom 4 zajistili u našeho partnera RCmoment. Díky tomu nás nyní čeká recenze příslušenství k DJI P4.

Recenze příslušenství k DJI P4

Toho potřebného (nebo třeba jen chtěného) příslušenství je samozřejmě celá řádka a v případě DJI Phantom 4 by se dokonce dalo mluvit o nepřeberné nabídce. Ve většině případů se toto příslušenství prodává za nemalé peníze, protože je to přece na Phantoma. Toto samozřejmě není a nebude jediné příslušenství, které používáme a nebo používat budeme. Je to taková první vlaštovka, která k nám přilétla s příchodem léta.

Nabíječka z 12V zásuvky zapalovače vozu

Tato nabíječka je nezbytná pomůcka pro věčné cestovatele. Dokáže totiž nabíjet naší létající kameru DJI Phantom 4 / Professional / Advanced na cestách s osobním vozem, kterou se nám nechce při její hmotnosti nosit v rukách. Nabíječka je opatřena konektory pro nabíjení trakčního akumulátoru a paralelně také pro nabíjení akumulátoru ovladače.

Její výkon je 72W při 17,4V a 4A.

K plnému nabití postačuje jedna a půl hodiny. To za předpokladu, že se bavíme o nabíjení pouze pohonného akumulátoru, který nebyl vybit úplně, ale zůstalo v něm nějakých 15% energie.

Pokud vás tato nabíječka ze zásuvky zapalovače osobního auta zaujala, je možné si jí objednat za skvělých 17USD.

 

Krytky předních optických snímačů

Tyto silikonové krytky předních optických snímačů se také mohou někdy hodit. A to hlavně v případě, že chcete v režimu P (Positioning) využívat chytré funkce včetně GPS, ale přední snímače by vám mohli bránit ve volném pohybu v okolí předmětů. Po zakrytí předních VPS snímačů vám copter zahlásí chybu, že jsou nefunkční a vše ostatní funguje tak jak má. Jejich instalace je snadná. V balení jsou dva kusy. Přikryjete čočku snímače, obtočíte vnitřní stranou kolem nohy podvozku a zajistíte zasunutím čudlíku do díry. Přiléhají docela dobře a s jejich používáním nemám nejmenší problém.

Pokud byste si chtěli takovéto krytky pořídit, můžete tak za necelých 5USD učinit například zde.

 

Stínítko kamery

Tady asi není moc co popisovat. Nasadíte na objektiv kamery. Zasunete tak, aby vám nepřekážela ve výhledu a vesele si stíníte. Pasuje, drží dobře a její opětovná demontáž také není nic strašného. Díky dvěma zářezům v obvodu to jde celkem snadno. Jen to chce kameru dobře držet, aby se nikterak nepoškodil gimbal při tahání za ní.

Objednávat můžete zde a dokonce i s předchozími krytkami za stejnou cenu, tedy 5USD!