Společnost LG avizovala již v květnu příchod akční kamery s názvem LG Action Cam LTE. Do prodeje se podle původních informací měla tato akční kamera dostat během června, avšak uvedení do prodeje nabralo zpoždění a první zájemci si ji můžou zakoupit až nyní. Bohužel prozatím jen v Jižní Koreji.

Jak název kamery napovídá, jedná se o snadno přenosnou a odolnou akční kamerku s podporou LTE. Výrobce uvádí odolnost dle normy IP67, což v praxi znamená úplnou prachuvzdornost a odolnost vůči vodě po dobu 30 minut do maximální hloubky jednoho metru. Dokoupit je možné i ochranné pouzdro, díky kterému bude možné kameru bez obav používat i ve větší hloubce.

LG Action Cam LTE si poradí se záznamem videa při maximálním rozlišení 4K/30 fps, dále pak Full HD/60 fps a HD/120 fps. Bezdrátový přenos obrazu skrze 3G, LTE a nebo Wi-Fi probíhá pouze v HD rozlišení a při 30 snímcích za vteřinu. Srdcem kamery je procesor Qualcomm Snapdragon 650 a 2 GB RAM. Vnitřní paměť o velikosti 4 GB je určena jen pro potřeby systému. Hmotnost kamery je 99 gramů a baterie s kapacitou 1400 mAh by měla zajistit až na 4 hodiny provozu.

Zatím není jisté, kdy se LG Action Cam LTE dostane i na náš trh. Částka za tuto kameru je v Jižní Koreji stanovena na 350 dolarů.

[zdroj]