V předprodejích se objevuje další skládací, kamerový dron, který by rád participoval na úspěších námi právě testovaného dronu DJI Mavic Pro. Jedná se o kopter C-FLY OBTAIN F803, který je určen pro méně náročné nebo movitější zákazníky, jenž preferují snadnou přenositelnost, solidní sílu, kameru uloženou na 3 osém gimbalu a nějakou tu zajímavější funkční výbavu. Vzhledem nám trochu připomíná Phavica, který je vlastně převtělený DJI Phantom 3.

OBTAIN F803 nebo C-FLY OBTAIN

Do předprodeje u našeho partnera TomTop.com se dostal kopter, který je nyní možné pořídit s kuponem “TTTAIN803” a to za cenu pouhých 349USD. Bez kuponu je cena nastavena na 499USD. Vybírat si dokonce můžete ze dvou barevných provedení, kdy první je tmavě šedé a druhé je bílé. Obzvláště v tmavé barevné kombinaci jeho schéma nápadně připomíná zmíněný DJI Mavic Pro. Pojďme si projít základní parametry a možnosti tohoto lítáku, abychom se dozvěděli, zda to má vůbec nějaký smysl.

Toto dronidlo se také objevilo zalistované v nabídce eshopu Gearbest pod názvem C-FLY Obtain, kde je cena v tuto chvíli cena nastavena na 378USD.

kupón

Popis

Pohon mají na starosti čtyři střídavé motory 2212, které zásobuje 3 článkový Li-Pol akumulátor s kapacitou 3800mAh. Na jedno nabití by měl ve vzduchu vydržet až 22 minut. Ovladač vysílá na frekvenci 2,4GHz s dosahem 500 – 1000 metrů. Uvnitř se také nachází akumulátor, který má kapacitu 2200mAh. Maximální rychlost letu je 15m/s, maximální rychlost stoupání 2,5m/s a řízeného sestupu pak 1,5m/s. Vzletová hmotnost je pak 810 gramů. Rozměry v rozloženém stavu jsou: 476 x 476 x 92mm a ve složeném: 233 x 135 x 97mm. OBTAIN F803

Kamera je zavěšena na 3 osém stabilizovaném závěsu se střídavými motory. Kamera má rozlišení 5Mpx a zvládá pořizovat fotky s rozlišením 2K a FHD videa. Ve FHD se přenáší i obraz do vašeho připojeného mobilního zařízení, kde je zobrazován v reálném čase. Ve výbavě Obtain F803 nechybí ani poziční systém GPS, díky kterému je zde například i přítomna funkce automatického návratu na místo vzletu při vybití akumulátoru na pokyn příslušné páčky na ovladači nebo při přerušení řídícího signálu. Je zde přítomna i funkce Follow Me nebo Inteligent Orbit, díky které vás bude sledovat v kruhovém pohybu.

U Gearbestu jsou ovšem uvedeny některé parametry trochu jinak. Například je zde avizována přítomnost i pozičního systému Glonass nebo nižší maximální rychlost letu až 12m/s.

Obsah Balení:

  • 1x dron Obtain F803 (nebo C-FLY OBTAIN)
  • 1x ovladač
  • 1x akumulátor
  • 1x nabíjecí set
  • 4x vrtule
  • 1x paměťová karta 4GB microSD
  • 1x čtečka paměťových karet
  • 1x anglický manuál