Pravděpodobně jeden z nejmenších dronů na světě je Linxtech IN1601 a ten máme nyní možnost otestovat. Linxtech IN 1601 je i přes minimální rozměry osazen skládacími rameny a po složení se vám lehce ztratí i v kapse. Marně hledám smysl sklopných ramen, protože i v rozloženém stavu se jedná o mini dron, který se vejde kamkoliv.
Tenhle kousek nám zapůjčila k recenzi společnost TomTop.com, kde jej najdete ve 2 verzích a to jak s 0,3MPx kamerou (zde), tak i HD kamerkou (zde). K nám se dostala ta lépe vybavená.
OBSAH BALENÍ
Jelikož se jedná o dron v sestavě RTF (ready to fly), tak je v balení vše potřebné. To jste jistě zjistili i v našem unboxing článku, jehož součástí je i video výše.
Obsah balení:
- dron
- ovladač
- držák na smartphone
- baterie
- USB nabíječka
- náhradní vrtule
- ochranné oblouky
- manuál
DESIGN A ZPRACOVÁNÍ
Tenhle kousek ničím nenadchne. Sice se snaží upoutat na sklopná ramena, ale ty budou nejslabší částí dronu v případě nárazu. Ostatní drony v této cenové hladině se snaží zaujmout alespoň odolností, ale tady je to pravý opak. K dobru lze přičíst přítomnost ochranných oblouků, které částečně ztlumí náraz.
Jedení tlačítko na dronu slouží pro zapnutí a vypnutí a najdeme jej na horní straně. Kamerka je na známém místě a lze ji manuálně naklápět.
Jak dron, tak i vysílač jsou vyrobeny z levných plastů, což lze poznat na první pohled. Kniply na vysílači jdou docela ztuha a to ztěžuje ovládání. Stále se ale bavíme o dronu s cenou do 30$.
LET A VŠE KOLEM NĚJ
Před prvním letem stačí nabít baterii, vložit 2 kousky AA baterek do vysílače a prostudovat manuál. Let je vzhledem k přítomnosti barometru docela snadný. Přesnost ovládání sice stěžuje tuhost kniplů, ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout.
Na výběr jsou 3 režimy rychlosti, které měníte stiskem tlačítka na ovladači. Pokud se chystáte ven, zvolte tu nejvyšší, jinak vám tuhle hračku odfoukne i slabý vánek. Linxtech IN 1601 se ale na venkovní let moc nehodí a to jak kvůli nízkému výkonu, tak i malému dosahu, který je v reálu maximálně 30 metrů. Na vzdálenost cca 30 metrů dron reaguje na pokyny už jen náhodně a hrozí jeho ztráta.
Pokus o test kvality kamerky dopadl neúspěšně, protože se mi dron nepovedlo spárovat se smartphonem. Dron sice vytvoří Wi-Fi síť, ale aplikace stále tvrdí opak. Zda je to chybou aplikace a nebo smartphonu nedokážu posoudit.
Specifikace Linxtech IN 1601:
- 2 MPx kamera (popřípadě 0,3 MPx)
- Wi-Fi FPV
- barometr
- baterie: 200 mAh
- doba letu: 5 minut
- dosah: cca 30 metrů
- ostatní: headless mód, 360° flipy, 3 režimy rychlosti
- váha: 28 gramů
- rozměry: 90 x 85 x 30 mm (63 x 63 x 30 mm ve složeném stavu)
Doba letu je cca 3-4 minuty při venkovním letu. Doma pak dosáhnete téměř na výrobcem udávaných 5 minut.
ZÁVĚR A HODNOCENÍ
Linxtech IN 1601 nedopadl v testu moc dobře a v podstatě nemá co nabídnout. Skládací konstrukce u tak malého dronu je zbytečnost, jenž ubírá na odolnosti a slabý výkon, nízký dosah a nefunkční Wi-Fi FPV taky nikoho moc nenadchne.
V kategorii levných dronů do 30$ je dnes poměrně široký výběr a Linxtech IN 1601 se řadí k těm méně povedeným kouskům, které se nevyplatí kupovat.