Není pochyb o tom, že DJI představí svůj první “závodní” DJI FPV dron. Termín je stanoven na 2. března, ale my už teď víme, jak dron bude vypadat a jaké bude balení. Tímto se otevře FPV odvětví i široké veřejnosti, z čehož mám trochu obavy… DJI je znám svou kvalitou a věřím, že i tady si dá záležet. Každopádně let se závodní koptérou je odlišný od toho, co DJI nabízelo doposud. Věřím, že na ovládání DJI zapracuje aby minimalizovalo škody, ale… Bude to ještě ten správný adrenalin? Navíc oprava bude stát hromadu… Pojďme k věci.

DJI FPV dron – co o něm uniklo?

Jako první víme datum představení a taky to, jak bude dron vypadat a žádný krasavec to není. DJI FPV je vlastně úplně něco jiného než na co jsme u závodních koptér zvyklý. Dle konstrukce a masivních ramen to vypadá, že na váhu se zde nehraje. Každopádně můžeme počítat se snadným ovládáním, špičkovou kamerou 4K/60fps a digitálním přenosem s čímž má DJI velké zkušenosti a na trhu jsou už delší dobu FPV brýle DJI Googles s digitálním přenosem a nízkou latencí. Dron pravděpodobně do výbavy dostane i GPS a další senzory, která začátečníky často zachrání.

Fotografie dronu DJI FPV dále ukazují poměrně velikou baterii, která by mohla poskytnout více než běžných cca 5 minut jako u závodních koptér. Spekuluje se o maximální rychlosti až 93km/h a také o možnosti naklápět kameru. Je jasné, že se tak FPV létání dostane mezi širokou veřejnost.

Jaká bude cena? Odhaduje se, že cenovka bude v pohodě přesahovat 1000$, což není úplně málo. Navíc musíte počítat s koupí dalších dílu v případě poškození. Čekáme, že už brzy se objeví další informace, které vám rádi předáme. Nezapomeňte nás sledovat.

DJI FPV dron - obsah balení

[zdroj1] [zdroj2]