Protože nás tento kousek také zaujal, snažíme se již pár měsíců zjistit pro vás nějaké další informace. Tencent Zerotech Ying měl jít do prodeje koncem října, jak jsme vás informovali při prvním seznámení s ním, ale zatím není možné si jej objednat k nám do Evropy. První vlna prodeje se odehrála 20. 10. 2016 v Číně, kde bylo do jedné minuty vyprodáno celé uvolněné množství. Druhé kolo bleskových prodejů s cenou 1999 Juanů bylo naplánováno na začátek listopadu a společnost nabádala případné další zájemce k trpělivosti, když tento prodej odložila. A tak jsme se rozhodli připravit pro vás čtení se souhrnem všemožných informací a proložit to několika obrázky.

Konstrukce

V poslední době se objevuje stále více a více dronítek, jež mají skládací konstrukci. Je naprosto zřejmé, že to má smysl a lidé je prostě chtějí. Skládací konstrukce sice oslabuje fyzickou odolnost vůči možným pádům a nárazům, ale u kamerového dronu není prioritou, jakou je například skladnost. Pro větší bezpečí této kvadroptéry Tencent Zerotech Ying při manuálním letu je možné doinstalovat dokoupené ochrany vrtulí. Rozměry jsou v rozloženém stavu 310 x 189 x 71 mm a ve složeném 202 x 140 x 71 mm. Hmotnost s akumulátorem je 425 gramů, rozteč mezi středy motorů v rozloženém stavu činí 225mm a jsou zde použity 6 palcové dvoulisté vrtule.

Tencent Zerotech Ying dimensions

 

Obraz a jeho přenos

Záznam obrazu je zde zajištěn pomocí snímače CMOS od Sony o velikosti 1/3“, s UHD rozlišením 13Mpx (4208 x 3120). FOV je pěkných 190° a světlost objektivu činí f/2,2 s ohniskovou vzdáleností 1,81. Efektivní vzdálenost pro snímání je od 368 mm až po nekonečno. Stabilizace obrazu je zajištěna softwarovou formou. Všude se píše a hovoří o rozlišení natáčených videí až 4K, včetně oficiálních stránek výrobce, ale v tabulce specifikací se píše už jen o 1080p (1920 x 1080) a 720p (1280 x 720). Nezbývá tedy než doufat a vyčkat na recenze produkčních kousků. Obrazový výstup je ukládán do souborů o formátu JPEG a MP4. Vnitřní uložiště má kapacitu 16GB, ze kterých je 9GB uživatelsky přístupných.

Přenos obrazu je zajištěn pomoci Wi-Fi s rychlostí až 10Mb/s. Obraz je možné streamovat o rozlišení 720p (1280 x 720), 480p (640 x 480) a 240p (320 x 240) na zařízení s nainstalovanou aplikací. Podporované systémy jsou Android (od verze 4.4) a iOS (od verze 8.0).

Tencent Zerotech Ying App

Výbava

Provoz Tencent Zerotech Ying zajišťuje tří článkový akumulátor s kapacitou 1650mAh, který by měl zajistit dostatek energie až na 15-ti minutový let. Je výměnný a bude možné si jej doobjednat, abyste nemuseli nabíjet mezi každým vzletem. Teplotní rozsah pro let je v rozmezí hodnot 0°C až 40°C. Tencent Ying je vybaven i zdvojeným pozičním systémem s GPS i GLONASS, který má přesnost na 10 metrů a pro jeho použití vyžaduje výhled alespoň na 7 družic. K dispozici je i další výbava snímačů a čidel, která pomáhá udržovat stabilní pozici a let i bez pozičního systému. Při ztrátě signálu se umí vrátit na původní místo vzletu nebo přistát.

Osvětlení pro lepší orientaci, ale i signalizaci stavových režimů mají na starosti LED diody umístěné v držácích motorů. Pro propojení s PC je k dispozici MicroUSB port. U dronítek začínají být stále častěji používané čipsety vycházející z těch mobilních, protože jsou relativně snadno dostupné a zvládají vše potřebné od obsluhy elektroniky, síťové prvky až po práci s obrazem. Tento je jako jeden z prvních dokonce vybaven i pro tyto účely uzpůsobeným Qualcomm Snapdragon Flight.

Tencent Zerotech Ying lower body

Aplikace

Softwarovému zázemí Tencent Zerotech Ying byla věnována poměrně velká pozornost. Protože není součástí balení rádio, musí veškeré jeho funkce zastat například mobilní telefon se zmíněnou aplikací. A tak si vývojáři dali záležet a snažili se vybavit jí maximální možnou funkčností. Můžete skrze ní manuálně dron ovládat, sledovat natáčené scény, ty také například stříhat, aplikovat různé filtry a výsledek pak okamžitě sdílet svým přátelům i celému světu. Je k dispozici i několik letových režimů, včetně oblíbených funkcí Follow Me a Orbit, jež se ovládají a nastavují z této instalované aplikace. Více informací o skládání, instalaci akumulátoru, používání aplikace nebo montáže ochrany vrtulí můžete shlédnout na instruktážních videích ZDE.

Tencent Zerotech Ying app flight

Také připojujeme video, které nám v komentáři představil čtenář Jan Honza, jemuž tímto děkujeme.

 

Zdroj: ying.qq.com