Máte na věci smůlu a bojíte se pořídit si drona, abyste si ho hned nerozbili? Vašim dětem, jenž všechno musí vyzkoušet, sebelépe míněné rady v ničem stejně nezabrání? Nebo máte dilema, zda pořídit nějaké hýbatko na zem nebo do vzduchu? Na všechny tyto otázky existuje jedna odpověď. Sky Walker 1306. Jde o neobyčejný model kvadroptéry. Ta je umístěna v lehké kleci, která jí kompletně obklopuje, což z ní dělá fyzicky velmi odolný kousek. Náraz totiž neabsorbuje tělo dronu, ale ochranná klec, která je vyrobena z odolného a pružného plastu. O jeho vhodnosti ven, ale i na doma není tedy třeba ani v nejmenším pochybovat.

Sky Walker 1306 – Kolotoč pro křečky? Rozhodně ne!

Díky této konstrukci je možné se s tímto Ufem pohybovat nejen po zemi odvalováním se po povrchu až do chvíle, kdy narazíte na překážku. Pak totiž jednoduše přepnete režim, přidáte na otáčkách motorů a vzlétáte do nebeských výšin. Že jezdit po zemi umí každý? Ale s tímto kouskem můžete jezdit třeba i po stropě nebo šplhat po stěnách. Ochranná klec je prostě super nápad a pokud se vám již třeba omrzí, lze jí i demontovat.

 

 

Celé se to ovládá přibaleným rádiem, které se po vizuální stránce neprezentuje jako levná hračka, ale spíše naopak. Rádio vysílá na frekvenci 2,4GHz, je čtyř kanálové a v módu 2, tedy s ovládáním otáček na levou ruku. Jsou zde tlačítka pro přepínání režimu pro odvalování a let “Fly/Run” a také tlačítko pro přepínání rychlosti motorů “low/high”. Dosah rádia je bohatě dostačujících 50 metrů a po odšroubování zajišťovacího šroubku jej nakrmíme čtyřmi tužkovými baterkami (AA).

Tohoto drona napájí akumulátor Li-Pol o kapacitě 300 mAh, který jej udrží v pohybu nějakých 6 – 9 minut. Akumulátor je výměnný a není tedy problém si dokoupit další pro delší požitek z pohybu. Doba nabíjení dodávanou USB nabíječkou trvá přibližně 1 hodinu. Stabilizaci letu má starosti gyroskop, který by měl být čtyř osý. Díky umístěným LED diodám v “očích” je snadnější orientace v prostoru nejen při snížené viditelnosti.

 

Prohlížet a objednávat můžete u našeho partnera v e-shopu RCprofi.

 

Základní parametry

  • Velikost klece: 210 x 235 x 210mm
  • Velikost drona: 190 x 190 x 50mm
  • Rádio: 2,4GHz, Mode 2, 4 kanály, dosah až 50m, 4x AA
  • Akumulátor: Li-Pol, 3,7V (1S), 300mAh
  • Udávaná doba letu: 6-9 minut
  • Udávaná doba nabíjení: 60 minut

 

Balení

  • Rozměry: 270 x 240 x 310mm
  • Hmotnost: 300g
  • Obsah: 1x Sky Walker 1306, 1x ochranný válec, 1x rádio, 1x akumulátor, 1x nabíjecí USB kabel, 1x sada náhradních vrtulí, 1x český návod

 

Sky Walker 1306 balení