Výrobce zvolil opravdu význačné pojmenování pro svou novinkovou kameru. To s sebou nese i určitý závazek. Dostojí akční kamerka tohoto pojmenování? Tak na to se podíváme záhy.

Přečtěte si i naše další recenze

Úvod

Společnost SJCAM, ještě donedávna považována za čínského plagiátora věhlasnějšího GoPro, si již pomalu a jistě nachází své místo mezi nesčetnými fanoušky, věnujícími se amatérskému natáčení různých video shotů. Ať už s tématikou akčních sportů, či jen různých záznamů z dovolených a nebo neopakovatelných rodinných momentek.

Po několika povedených stálicích ve své nabídce, jakými jsou například SJCAM SJ5000X , SJCAM SJ5000+Wifi nebo SJCAM SJ4000 WiFi se společnost rozhodla v průběhu léta ohlásit další dvojici akčních kamer. SJCAM SJ6 Legend a SJCAM S7 Star. Obě kamerky míří do nejvyšších pater z nabízeného portfolia této značky a tomu také odpovídá jejich výbava Namátkou pro začátek můžeme uvést záznam až do formátu 4K.

Díky našemu partnerovi z ISIX.cz jsme měli tu možnost, jako jedni z prvních, vyzkoušet si tu „nižší” z výše uvedené dvojice. SJCAM SJ6 Legend. Legend zaujme několika zajímavými prvky, jakými jsou dotykový displej a nebo stavový displej na přední straně kamery. Kamerku jsme testovali již v měsíci říjnu, kdy ji nebylo ještě možné zakoupit. Dá se tedy předpokládat, že šlo s největší pravděpodobností o předprodukční kus. Proto je třeba k celému přezkumu i přihlédnout.

Balení

recenze-sjcam-sj6-legend-baleni-2

 

Kamera dorazila ve známém obalu SJCAM a nutno podotknout, že také i s očekávanou porcí příslušenství, jak jsme již od této značky navyklí. Co tedy v balení nalezneme? Tak mimo očekávanou kameru SJ6 Legend, která na nás již vykukuje přímo z okénka krabice ve vodotěsném pouzdru tu najdeme ve dvou kapsách následující příslušenství:

 

 1. Vodotěsný obal (připojitelný k dalšímu příslušenství)
 2. Náhradní dvířka k vodotěsnému pouzdru s dotykovou vrstvou
 3. Nabíjecí microUSB kabel
 4. Úchyt na pásek
 5. Držák pro úchyt kamery bez vodotěsného pouzdra (připojitelná k dalšímu příslušenství)
 6. Baterii 1000mAh (uvnitř kamery) – pozor kamera používá nový typ baterie
 7. Nalepovací úchyt rovný
 8. Nalepovací úchyt zaoblený
 9. Nalepovací úchyt rovný s možností rotace
 10. Nalepovací úchyt zaoblený s možností rotace
 11. Náhradní 3M™ pásky (rovná + zaoblená)
 12. Čistící hadřík s logem SJCAM
 13. Náhradní základna (slouží pro připevnění k nalepovacím úchytům)
 14. Redukce na závit
 15. Redukce na stativový závit
 16. Dlouhý konektor otočný o 90 stupňů
 17. Krátký konektor, krátký konektor otočný o 90 stupňů
 18. Ochranný rámeček propojitelný s dalším příslušenstvím
 19. Ochrana optiky
 20. Dvě samolepky SJCAM
 21. Anglický a český manuál

 

Recenze SJCAM SJ6 Legend

 

Z výše uvedeného seznamu lze opět potvrdit velmi bohatou nadílku příslušenství, kterou bych osobně obohatil ještě o nějaký ten kousek, případně vyměnil nějaký komponent z uvedeného seznamu za jiný. Jednoznačně mi tu chybí náhradní akumulátor a případně i nabíječka. Proč? To zjistíte záhy v kapitole věnující se baterii a její výdrži.

 

Vzhled a zpracování

Kamera se oproti předchůdcům z řady 5xxx opět o něco zmenšila. Především rozměr týkající se tloušťky se o třetinu ztenčil oproti starším typům kamer. Vyjádřeno čísly tu nyní máme kameru o velikosti 59 x 41 x 21 mm (s optikou pak 29mm).

Kamera vstupuje na trh ve třech odstínech, stříbrné (tu máme čest vyzkoušet), černé a také dnes ve velmi populární barvě, růžové zlato (rose gold).

recenze-sjcam-sj6-legend-0102

Škoda jen, že výrobce neupustil více uzdu ze své invence na postu designu. Vzhledově kamera kopíruje své starší sourozence a oproti největším konkurentům v podobě Yi Camera patřící do konsorcia Xiaomi, nebo leadera této branže Go-Pro, tak trochu zaostává.

Zpracování patří opět k příkladnému. Dokonce bych řekl, že jde zatím o to nejlepší, co společnost vyprodukovala. Přední panel evokuje hliník a možná je dokonce z hliníku. Neodvažoval jsem se to však zjistit pomocí nějaké materiálové zkoušky. Torzní tuhost se dá prohlásit za skoro dokonalou.

Obvod kamery výrobce nijak zvlášť neinovoval a zůstalo u již známého pogumovaného plastu se strukturou umožňující kvalitní úchop.

Recenze SJCAM SJ6 Legend

Inovací se dočkáváme někde jinde. Za tu nejviditelnější lze považovat monochromatický OLED displej umístěný vpředu. Na tomto místě bychom u předešlých kamer našlu většinou zapínací tlačítko, kterí se přestěhovalo na bok. Mimochodem u „sedmičky“ je zpět na přední straně.

Recenze SJCAM SJ6 Legend

Přední displej zobrazuje režim kamery a případně zaznamenávaný čas a nebo počet pořízených snímků.

Další inovace nás čeká vzadu u hlavního dvou palcového displeje. Jedná se o dotykový TFT LCD displej. Ten má za cíl dopřát uživateli rychlý přístup do menu nastavení a celý tento proces zjednodušit. Na druhou stranu jde o žrouta baterie a společně s Wi-Fi se dá prohlásit o vražedného. Přenos dat skrze Wi-fi je pak další vymožeností, kterou kamerka podědila po starších typech kamer SJCAM.

Recenze SJCAM SJ6 Legend

Na hranách kamery najdeme tři mechanické ovládací prvky. Na boku se jedná o power tlačítko a tlačítko označené klíčem, které patří rychlému přístupu do menu nastavení.

Na horní hraně se pak nachází tradiční tlačítko ovládající začátek a konec natáčení, případně, v režimu fotoaparátu, fungující jako spoušť.

Na opačné kratší hraně se nachází konektory microUSB (ten umožňuje nově připojit i externí mikrofon) a microHDMI doplněné slotem pro microSD kartu. Ty nejsou opět ničím chráněné. Nad nimi se nachází skupina malých otvorů určených k vyluzování zvuků a také vstup pro interní mikrofon.

Recenze SJCAM SJ6 Legend

 

Na spodní hraně se nachází velmi mělký stativový závit a také dvířka zakrývající bateriový prostor. Baterii lze vyjmout a dvířka jsou tentokrát součástí šasi kamery. Konečně tak nehrozí případná ztráta v případě manipulace s baterií. Jednoznačně krok vpřed.

 

recenze-sjcam-sj6-legend

Notifikační diody nalezneme jak vedle dvoupalcového LCD displeje, tak na horní hraně vedle spouště a pak také i na předním panelu a vedle power tlačítka.

 

Technická data

Srdcem celé kamery se dá prohlásit procesor Novatek NT96660. Nejdůležitější prvek hned po senzoru zpracovávajícím obraz je 1/2,33“ CMOS senzor společnosti Panasonic (MN34120PA) s rozlišením 16,37 MPx. Oba základní kameny již známe ze starších modelů kamer společnosti SJCAM. S čipovou sadou Novatek jsme se mohli setkat již v případě kamery SJCAM SJ5000X Elite nebo M20. Senzor Panasonic s rozlišením 16MPx se objevil v kameře SJCAM SJ5000+.

Možná bychom čekali uvnitř přece jen něco novějšího, když už výrobce zvolil takový název. Pravda je asi taková, že se výrobce pokusil laborovat nad dvěma úspěšnými modely a spojit je v jednu kameru, z které by se mohla stát ta pověstná legenda.

Vzadu kamera disponuje dvoupalcovým dotykovým displejem umožňující rychlý přístup do menu nastavení a samozřejmě také kontrolu snímané scény díky živému náhledu. TFT LCD Displej se chlubí rozlišením 240 x 320 bodů, což pro takto velký displej považuji za plně dostačující.

Objektiv se skládá ze sedmi členů s asférickou úpravou částečně eliminující odlesky. Světelnost činí f/2,5 a úhel záběru je 166°.

Kvalitní a ostré záběry by měla zaručit stabilizace založená na gyroskopické technologii. Přesněji se jedná o elektronickou stabilizaci obrazu známou pod zkratkou EIS. Na její účinnost se samozřejmě podíváme v průběhu testování.

V akční kameře se nachází i Wi-Fi modul umožňující komunikaci s okolím. Jedním z příkladů, kdy tento rádiový přenos lze využít je v případě připojení smartphonu a nebo dálkového ovládání (to však není součástí balení).

V balení kamery nalezneme jednu baterii s kapacitou 1000mAh. A pozor jde o nový typ, tudíž baterie ze starších typů kamer SJCAM zde nelze použít. V souvislosti s kapacitou baterky doporučuji hned zakoupit s kamerou další do „foroty“.

recenze-sjcam-sj6-legend-0040

Kamera nově podporuje možnost připojení externího mikrofonu. Ten zapojíte skrze microUSB konektor z boku kamery. Opět se jedná o volitelný doplněk, který společnost SJCAM přidala do své nabídky.

recenze-sjcam-sj6-legend-0101

 

 

Ovládání a menu nastavení

Ovládání doznalo díky zakomponování dotykového displeje o mnoho intuitivnější pocit, přesto k dokonalosti má ještě daleko, srovnám-li to třeba se současnými chytrými telefony.

Ačkoli se displej zvětšil tak, že zabírá skoro celou zadní plochu kamery, nemusí pro jedince s většími prsty být ovládání zrovna komfortní. Problémem může být s přesností natipování patřičného pole. I v mém případě se několikrát povedlo zvolit nesprávnou volbu.

Displej občas nezareaguje zrovna vzorově a tak je třeba volbu opakovat. Zaznamenal jsem i občasné zpoždění na můj pokyn, což vedlo k opětovnému zadání na dané pole a tím vlastně naopak k samotné deaktivaci vybrané funkce.

Celé menu by mohl producent s vývojářským teamem ještě o něco odlehčit od zbytečností. Za příklad můžu uvést šipku zpět. K opuštění z právě prohlíženého menu by stačilo jednoduše kliknout na kartu dané podsložky. To ale může být jen můj subjektivní pocit a některým uživatelům tato možnost bude naopak vyhovovat.

Úplným oříškem se zdá být spuštění Wi-Fi, o níž nás sice informuje krabice kamery, ale na těle kamery nenajdeme překvapivě jedinou zmínku. Navíc se na kameře nenachází ani fyzické tlačítko ke spuštění a jediná zmínka není ani v hlavním menu nastavení. Neznalý uživatel by tak mohl lehce nabýt dojmu, že kamera nakonec touto funkcí nedisponuje. Chyba lávky. Wi-Fi se totiž ukrývá v dalším menu s přístupem zašitým skrze dotykový displej. K jeho aktivaci je nutnou švihnout prstem od shora dolů Tím se vám otevře paletka s dalšími režimy, mezi něž patří zmíněné Wi-Fi, spojení s dálkovým ovladačem, režim dronu a nebo aktivace zámku displeje.

Menu mi přijde komplikované a nepřehledné. To zjistíte především tehdy, když vás tlačí čas. V manuálním režimu se tak čas stává spíše vašim nepřítelem a často je třeba reagovat rychle na danou situaci. Jenže než se v menu zorientujete a vše přenastavíte, tak se s akčním záběrem můžete rozloučit. Bohužel toto je nešvar většiny akčních kamerek a chybí třeba možnost nějakých přednastavených profilů. Věřím, že tuto možnost by většina uživatelů jen uvítala.

Ovládat kameru lze i „postaru“ a to pomocí mechanických tlačítek, kdy posun v menu zajistí tlačítka na boku a potvrzení vybrané volby zase horní tlačítko spouště.

Asi největším kamenem úrazu kamery je vodotěsný futrál. Kvůli ovládacím prvkům jsem byl donucen jej odložit bokem. Tlačítka na něm šla tak ztuha, že některé funkce nebylo možné vůbec namáčknout. Ke zmáčknutí spouště bylo třeba vyvinout takovou sílu, že v obou režimech došlo ke značnému a nevyžádanému pohybu. To mělo za následek nepřirozený konec a nebo začátek záběru. V případě režimu fotoaparátu vždy rozmáznutý snímek. I v případě ostatních tlačítek bylo třeba nepřirozené síly a u tlačítka ovládající nastavení nedošlo k sepnutí ani při sebevětší snaze. Pověstným hřebíčkem do rakve bych označil samotné otevírání pouzdra. Díky implementaci pojistky se otevírání stáválo skoro hlavolamem hodný Rubikově kostce. Někdy méně znamená více, SJCAM-e!?!

recenze-sjcam-sj6-legend-0049

 

Aplikace a dálkové ovládání

Kameru lze také ovládat na dálku a to díky zabudovanému modulu umožňující bezdrátovou komunikaci mezi dálkovým ovládačem a nebo například vaším smartphonem. V tomto případě stačí doinstalovat na váš telefon aplikaci z Google Play (níže uvedený odkaz) či Apple Storu. Lze také využít patřičný QR kód z krabice a jednoduše jej oskenovat vašim chytrým přístrojem.

Android Apk:

[appbox googleplay org.jght.sjcam.zone]

[appbox googleplay org.jght.sjcam]

 

iOS Apk:

[appbox appstore id991679682]

 

Aplikace je signovaná přímo společností SJCAM a umožní vám přístup do fanouškovské komunity uživatelů těchto akčních kamerek.

Pomocí aplikace lze kameru ovládat a pomocí živého náhledu sledovat snímanou scénu. Pořízená videa a snímky zde můžete shromažďovat do alb a případně se s nimi dál podělit s ostatními uživateli komunity.

V aplikaci si lze také prohlížet již pořízená dílka ostatních uživatelů a případně se jimi inspirovat ve vaší další tvorbě. Nebo jednoduše vyvěsit i ty svá k pobavení či úžasu ostatních fanoušků.

V praxi jsem však s aplikací dost bojoval. Signál mezi telefonem a kamerou často vypadával a nebylo nezvyklé se ani nepropojit mezi oběma přístroji. Když už došlo k propojení, tak nastal problém s živým náhledem, který díky zásekům nebyl použitelný. Nakonec jsem se spokojil s manuálním ovládáním na kameře než se zbytečně nervovat. A to nemluvím o náročnosti na energii. Po zapnutí Wi-Fi se okamžitě na grafickém znázornění stavu baterie dostavil pokles zhruba o polovinu.

Dálkové ovládání je volitelným příslušenstvím, které lze dokoupit. To lze díky řemínku umístit třeba na zápěstí ruky, podobně jako náramkové hodinky. Obsahuje mechanická tlačítka, která zajistí základní funkce pro ovládání kamery na dálku, aniž byste ji musely sejmout z nějakého držáku umístěného mimo dosah vašich rukou. Praktickými zkušenostmi nemohu sloužit z jednoduchého důvodu, nebyl součástí zápůjčky.

 

Kamera v praxi

Kamera si nevedla vůbec špatně a dokonce ji řadím mezi ty nejlepší kousky, které jsem měl tu čest vyzkoušet. Ostrost optiky je skvělá a to skoro po celé ploše snímače. Srovnám-li to s Eken H8R, pohybujeme se zde opravdu o třídu výše.

Od zařazení senzoru Panasonicu a čipové sady Novateku se dal očekávat trochu chladnější výraz, což se také potvrzuje z níže uvedených videí nebo fotografií. Oceňuji výrobce, že se nesnažil použít nějakých filtrů, kterými by tento neutrálnější dojem změkčil. Na druhou stranu si tyto filtry můžete zapnout v nastavení. Co se však nepovedlo, je doladit softwarový filtr WARM, který tam najdete také. Namísto toho, aby barvy změkčil a dal mu nádech žluto/hnědé, tak mu přidá celkově zelený nádech.

CMOS senzor společnosti Panasonic se snaží jak může, ale má své limity a jedním z nich je intenzita světla. S poklesem světla úměrně přibývá i nepříjemný šum. V úplné tmě se nakonec pořízená videa rozostřují a celkový obraz rozpadá. Nic překvapivého. Upřímně zatím neznám žádnou akční kameru, která by si s tímto poradila nějak obstojně. Naopak při dostatku světla vykouzlíte velice pěkná videa.

Kamera umožňuje natáčení videí i ve vyšším rozlišení než je tradičně používané fullHD. V případě 4K jde však o interpolaci a nejvyšším nativním rozlišením je 2K (1440p). V obou případech počítejte ještě s jedním limitujícím faktorem. Tím je bitrate. V případě 4K vám kamera umožní snímkovou frekvenci 24 fps a v o něco nižším formátu 2K dosáhnete na 30 snímků za vteřinu. Naopak v případě fullHD záznamu lze nastavit snímkovou frekvenci až na hodnotu 120.

Kamera umí také i tzv. narovnání záběru, ovšem od proklamovaného vyrovnání snímku je výsledný efekt spíše nepatrný, viz fotografie níže.

Další novinkou je zařazení možnosti záznamu fotografií do tzv. surového formátu RAW. Ten nám s příslušným softwarem dovolí vyvolání fotografií až v počítači. Výhodou je, že si většinu post-procesingu můžeme dovolit právě až od stolu z domova.

A když už jsem u té fotografie. Kameru lze svým způsobem použít jako nouzovku ke svému fotoaparátu. Za dobrých světelných podmínek lze vykouzlit opravdu zajímavé záběry. To umocňuje i velmi široký úhel záběru, koketující skoro s objektivy typu fish-eye. Pozor však na až přílišné přiblížení k snímanému objektivu. To co se může v živém náhledu zdát ostré, ve skutečnosti na větších plochách vyzní často máznutě a tudíž k nepoužití. Choutky na makro rovnou hoďte za hlavu. Zde limity optiky neobelstíte.

Bohužel do záznamu videí se dostávají opět nechtěné ruchy jako je zvuk ovládacích tlačítek. V praxi vám pak nezbude než dodatečný postprocessing v některém vhodném programu na počítači, případně tabletu.

A ještě jeden problém, záznam do 4K prozatím vykazuje jakýsi bug. Projevuje se nepřirozenou deformací obrazu, navíc s jakousi rušící čárou skrz celý záběr. V případě 2K tento problém kamera nevykazuje.

Testovací videa:

 

 

 

 

 

 

Časosběrné video:

Fotografie:

 

Noční snímky:

Fotografie v plném rozlišení naleznete zde.

Baterie

recenze-sjcam-sj6-legend-0042

Co napsat o baterii, abych se moc neopakoval. Jednoduše a stručně, budete potřebovat náhradní. S jednou si nevystačíte, tedy pokud nechcete stále běhat mezi natáčenými scénami a kabelem určeným k dobíjení. Ano, vše se dá obejít například použitím externí baterie (power bankou), ale jde o dosti nemotorné řešení. Takže při nákupu zvažte, jestli rovnou nepřidat do košíku alespoň dvě náhradní baterie spolu s externí nabíječkou. Nepatrná investice v řádu stovek vám ušetří čas, nervy a přidá to nejdůležitější, mobilitu.

Baterie o kapacitě 1000 mAh sice patří ke standardu této kategorie výrobků, ale náročnost díky dvěma displejům a navíc s aktivním Wi-Fi připojením je už na baterii přespříliš.

Nejdéle vydržíte samozřejmě při deaktivaci výše jmenovaných vymožeností. Pokud však patříte mezi ty, co musí mít vše pod kontrolou, tak se bez výše pozapínaných vymožeností neobejdete a nezbude vám nic, než mít po ruce i několik přednabitých akumulátorů pro rychlou výměnu. Že se baterie vybíjí vám SJCAM SJ6 Legend oznámí zvukovým signálem, indikací na displejích i notifikační diodou.

Nezapomínejte také na skutečnost, že životnost baterie se úměrně snižuje s klesající teplotou okolí.

Nabíjecí proces se sice o něco zkrátil oproti starším typům kamer, ale stále platí, že si počkáte. V tomto případě tak 2,5 hodiny. Další z argumentů, proč mít více akumulátorů.

Výdrž se pohybuje v závislosti za jakých podmínek natáčíte. Od 30 minut po něco 90 minut. Za normálních klimatických podmínek a při vypnutí výše zmíněných vymožeností, jako je displej a wifi, pak vydržíte i okolo hodiny a půl záznamu.

A ještě důležitá upozornění k bateriím SJCAM. Tak za prvé. Jde o nové typy lišící se konstrukcí konektoru oproti starším typům baterie. A za druhé. Nepochopitelnou věcí je fakt, že v případě obou novinek SJ6 Legend a SJ7 Star se baterie od sebe liší umístěním konektoru. V případě SJ6 je napravo a u SJ7 nalevo. Co tím producent zamýšlí mi zůstává záhadou. Neuškodilo by trochu systematizace, že ano?

 

 Další příslušenství

Jak už bylo několikrát zmíněno, tak ke kameře je možné zakoupit další užitečné příslušenství, jakým je externí mikrofon, selfie tyč, baterie (pozor na typ) a také externí nabíječku. Tímto však nekončí. Další různé popruhy a držáky, které vám pomohou kameru umístit takřka kamkoli, najdete na internetu.

 

Závěr

SJCAM opět představil kameru, která zaujme nejednoho fanouška nejen akčních záběrů. Přihlédneme-li k faktu, že jde pravděpodobně o předprodukční kousek s několika nedodělky, jedná se opět o povedený produkt za příhodný peníz. Možná nezaujme tak designovým zpracováním, kde Xiaomi a především nové GoPro jsou již o značný kus dále, ale svými specifiky a výbavou určitě nezaostává. O nedodělky bych neměl starost.  SJCAM je vyhlášený, že se o své produkty stará, čímž věřím, že vše dopiluje v některém z nejbližších updatů.

Kameru ocení celé spektrum potenciálních uživatelů. Nejde o produkt určený jen vyhrazeným uživatelům. Spektrum použití je díky dostupnosti bohatého příslušenství skoro nevyčerpatelný. Stačí zapojit představivost a trochu invence a určitě přijdete na mnoho originálně pojatých příležitostí, kde kamerku použít.

Optika patří k tomu nejlepšímu, co jsem v této kategorii mohl hodnotit. Výsledná videa se chlubí velmi dobrou ostrostí. Barvy by pro někoho mohly být méně výrazné, ale já osobně oceňuji výrobce, že zvolil neutrálnější výraz v přednesu. Pozor však na možnost nastavení WARM, který celý přednes posune namísto k teplejšímu přednesu barev, spíše k celkově zelenějšímu projevu. Pokud však upřednostňujete teplejší projev na výstupu, doporučuji si nastudovat o něco dražšího bratříčka, kterým je již zmíněný SJCAM SJ7 Star. Ten uvnitř ukrývá senzor Sony IMX117 a především čipovou sadu Ambarella A12S75.

Na druhou stranu kamerce moc nesvědčí přímé světlo. Nízký dynamický rozsah má tak za následky časté přepaly. S něčím podobným se nedávno setkal u jednoho testovaného telefonu s duální kamerou, který sice sliboval zajímavé efekty díky použití duální optiky, ale na druhou stranu si nedokázal poradit vůbec s dynamickým rozsahem. V tomto případě se však vše točí okolo světlejšího spektra.

A můj subjektivní pocit. Když se mi kamera dostala do ruky, říkal jsem si, že jsem konečně kápnul na tu pravou, tu, kterou bych si zakoupil. Specifiky skoro naplňuje má očekávání, ale po prozkoumání jejího bratříčka SJ7 Star opět váhám, jestli si ještě lehce nepřiplatit. Patřím totiž mezi ty uživatele, kteří preferují líbivější teplejší přednes barev. Snad se mi tedy ještě povede do ruky dostat k přezkumu i tento kousek abych mohl porovnat a pak se konečně rozhodnout pro tu pravou.

Jaká je tedy odpověď na otázku hned v nadpisu? Na to, aby se zařadila po bok legendám bych přece jenom očekával více. Jde svým způsobem o spojení dvou již známých typů, SJCAM SJ5000+ a SJCAM SJ5000 Elite. Výrobce chce s tímto modelem bez větších vnitřních inovací nahradit starší nejvyšší řadu v nabídce tímto modelem označeným jednoduše SJCAM SJ6 Legend. A jestli se stane legendou? No o tom asi rozhodnou sami fanoušci a to jak se bude kamera kupovat a jaké renomé si mezi nimi vytvoří. Je však možné, že se dvířka do síně slávy otevřou úplně jinému modelu, například již několikrát zde zmíněnému SJCAM SJ7 Star.

 

Plusy

 • Dotykový dvoupalcový displej s živým náhledem
 • Wi-Fi modul
 • Kvalitní zpracování
 • Kvalitní optika
 • Bohaté příslušenství součástí balení
 • Velmi dobrý obrazový výstup

 

Mínusy

 • Dynamický rozsah
 • Horší orientace v menu nastavení
 • Vodotěsné pouzdro, ovládací prvky skoro neumožňují ovládní v praxi