Elanview Cicada – létající kamera s 16 MPx

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Většina dronů je vybavena kamerou, ale tady na to šel výrobce z druhé strany. Společnost Elanview vzala kameru a usadila ji na konstrukci, jenž ji umožní létat. Tak vznikla Cicada. V podstatě však, až na odlišný vzhled, rozdíl mezi kvadkoptérou a Elanview Cicada není žádný.

Cicada je vybavena 16 MPx snímačem Sony. Ten zvládá pořizovat videa ve FullHD při 30 snímcích za vteřinu. Úhel záběru je 169° a tak jí nic neunikne. Jedním tlačítkem můžeme pořídit až 10 snímků v rychlém sledu za sebou. Dron disponuje i funkcí FPV a tak uvidíme v reálném čase na smartphonu oblast, kterou Elanview Cicada sleduje.

Kvadrokoptéra je s rozměry 238 x 238 x 87 a váhou 235 gramů poměrně kompaktní a nebude tak problém ji přibalit do batohu a vyrazit na výlet. Rychlost dosahuje maximálně 10 km/h a dosah je 100 metrů. Akumulátor s kapacitou 1000 mAh, dle slov výrobce, zajistí dostatek energie na 15 minut letu. Osobně si myslím, že to bude méně. Z pokročilejších funkcí je už k dispozici jen tlačítko pro návrat zpět. GPS jak se zdá chybí.

Cena Elanview Cicaada je 399 dolarů a momentálně je v předprodeji.

[zdroj]

%d bloggers like this: