Většina dronů je vybavena kamerou, ale tady na to šel výrobce z druhé strany. Společnost Elanview vzala kameru a usadila ji na konstrukci, jenž ji umožní létat. Tak vznikla Cicada. V podstatě však, až na odlišný vzhled, rozdíl mezi kvadkoptérou a Elanview Cicada není žádný.

Cicada je vybavena 16 MPx snímačem Sony. Ten zvládá pořizovat videa ve FullHD při 30 snímcích za vteřinu. Úhel záběru je 169° a tak jí nic neunikne. Jedním tlačítkem můžeme pořídit až 10 snímků v rychlém sledu za sebou. Dron disponuje i funkcí FPV a tak uvidíme v reálném čase na smartphonu oblast, kterou Elanview Cicada sleduje.

Kvadrokoptéra je s rozměry 238 x 238 x 87 a váhou 235 gramů poměrně kompaktní a nebude tak problém ji přibalit do batohu a vyrazit na výlet. Rychlost dosahuje maximálně 10 km/h a dosah je 100 metrů. Akumulátor s kapacitou 1000 mAh, dle slov výrobce, zajistí dostatek energie na 15 minut letu. Osobně si myslím, že to bude méně. Z pokročilejších funkcí je už k dispozici jen tlačítko pro návrat zpět. GPS jak se zdá chybí.

Cena Elanview Cicaada je 399 dolarů a momentálně je v předprodeji.

[zdroj]