Před nedávnem jste u nás mohli vidět článek s tipy na příslušenství pro DJI Spark a dnes se pustíme do Mavica a doporučíme vám tipy na nejlepší příslušenství pro DJI Mavic Pro. Dost tipů bude shodných jako pro Sparka, ale najdou se i nějaké rozdíly.

Tipy na nejlepší příslušenství pro DJI Mavic Pro

Příslušenství pro Mavica je spousta a tak nemůžeme do článku vybrat vše. Ukážeme si jen to nejzákladnější a zároveň nejvíc potřebné vybavení.

Náhradní baterie pro DJI Mavic Pro

Příslušenství pro DJI Mavic Pro - baterie

Základem jsou jistě baterie. Bez nich toho moc neuděláte a pokud nejste šťastným majitelem Combo verze, tak je to to první, do čeho byste měli investovat své těžce vydělané peníze. Baterie zakoupíte například v DJI store za 99€ a nebo u jednoho z čínských prodejců. Gearbest je aktuálně nabízí za 89,99$.

LIPO Safe Bag

Safe bag

Nejen pro vlastní bezpečnost je dobré zakoupit i safe bag pro baterie. Některé letecké společnosti jej dokonce vyžadují a bez něj vás (vaše baterie) nepustí na palubu. Safe bag nestojí mnoho a doporučuji koupit jeden pro každou baterii. Nabídku Lipo Safe Bagů najdete zde a taky zde.

Adaptér na baterii s 2 USB výstupy

S touto vychytávkou uděláte z náhradní baterie power banku. Z ní pak nabijete jak smartphone, tak i ovladač. Cena není vůbec vysoká a z DJI store vyjde na 21€. Koupíte zde.

Výkonný PC pro střih videa

Bez perfektního střihu neuděláte perfektní video a ke zpracování 4K videa potřebujete výkonný PC, který v mnoha případech stojí minimálně stejně jako Mavic v Combu.

Velký výběr výkonných notebooků najdete na Heuréka.cz

Paměťová karta

K čemu vám je dron, když nemáte správnou paměťovou kartu a nebo volnou kapacitu? Karty už taky nejsou drahou záležitostí a z vlastní zkušenosti doporučuji mít víc karet menší kapacity, než jednu pořádnou. V případě ztráty a nebo poškození tak nepřijdete o všechny záběry.

Výbornou zkušenost mám s kartami Samsung Evo UHS-3 64GB, které koupíte zde za cca 20$.

Batoh LowePro

LowePro ProTactic 450 AW

Pokud většinu vaší cesty strávíte na nohou, je dobré si mít veškeré vybavení kam uložit. K tomuto se hodí skvělé batohy LowePro.

Asi nejlepší volbou je LowePro ProTactic 450 AW s cenou okolo 5200 Kč. Do něj se vejde vše, co budete potřebovat.

 

Další možností je vzít menší a levnější LowePro SlingShot Edge 250AW a nebo pak ještě menší LowePro SlingShot Edge 150AW. Spark se do nich bez problému vejde i s příslušenstvím.

DJI Osmo

Předpokládám, že nebudete natáčet jen ze vzduchu. V tom případě jistě využijete DJI Osmo. To je nabízeno v několika provedeních. Všechny si je můžete prohlédnout zde. V případě, že chcete ušetřit, tak se mrkněte i na výborně hodnocený gimbal Zhiyun Smooth Q. Jeho cena se pohybuje kolem 100$ a aktuálně platný kupón (v době psaní článku) je ve tvaru SmoothQ3.

 

Máte jiný tip na netradiční příslušenství pro DJI Mavic Pro? Podělte se s námi.