V ruském městečku Skolkovo se uskutečnil první veřejný test hoverbiku (hybridní kolo a quadrokoptéra) Scorpion 1 který je projektem inženýra a podnikatele Alexandera Atamanova.

Momentální výdrž baterie dovoluje 15 minut letu při rychlosti 60 km/h a pokud by se létalo rychleji, mohl by být pilot náporem větru shozen vysvětluje Atamanov. V nabídce nebude chybět howerbike na benzínový nebo naftový generátor a v tomto případě vydrží Scorpion 1 na jednu nádrž ve vzduchu až hodinu. Nosnost stroje je až 100 kilogramů a v plánu jsou modely, které by měli unést více než 300 kilogramů. Z bezpečnostních důvodů nelze letět výše než dva metry, což je maximum pro zaručení bezpečnosti při pádu stroje. Jeden z dalších projektů Atamova je spojen právě s vývojem ochrany pilotů hoverbiku Scorpion 1.

DSC_3656.jpg-550x0
Navzdory tomu, že na hoverbiku Scorpion 1 je ještě mnoho práce, tak na webových stránkách výrobce je stroj nabízen v předprodeji za 34 tisíc amerických dolarů a společnost už má první zákazníky, dodal Alexander Atamanov.

[zdroj]