Xiaomi nedávno představilo svou odpověď na velmi populární outdoorové kamery společnosti GoPro. Xiaomi YiCamera útočí především svou cenou, která vychází na 399,- juanů, tedy v přepočtu na nějakých 57,- Euro, 1.600,- Kč.

Kamera je vybavena snímačem Sony Exmor R CMOS s rozlišením 16 megapixelů a optikou se světelností f 2,8. Videa tedy můžeme zaznamenávat v rozlišení 1080p při 60fps ve videokodeku H.264. V nastavení kamery nalezneme také pomalý záznam nebo záznam s časovou prodlevou.

Xiaomi-Yi-Camera-11

Kamera Xiaomi YiCamera podporuje konektivitu Wi-Fi a Bluetooth. Vše pracuje na bázi Androidu, takže videa bude možné upravovat přímo v těchto zařízeních.

xiaomi-Yicamera-_1

YiCamera bude také dostupná v tzv. „Travel edition“, která se bude prodávat za 499.- juanů (70,- Eur, 2000,- Kč). Ta bude navíc vybavena teleskopickou tzv. „prodlouženou rukou“ nyní tak populární u památkářů.

YiCamera-2-

YiCameru si již můžete pořídit na portálu Mi.com (tedy pokud jste obyvateli Číny). Jinak se již dá sehnat i re-sellerů, jakými je například coolicool.com, nebo i u nás například u beryko.cz.

Ceny výše uvedené se vztahují na on-line prodej v Číně, u re-sellerů se cena pohybuje tradičně o dost výše.

A nakonec jedna dobrá zpráva, máme tu čest si tuto velice zajímavou kamerku vyzkoušet na vlastní pěst, ehm ruce. K tomu nám partner dodal i velmi rozsáhlé příslušenství, takže nás sledujte a brzy vám přineseme další informace a také recenzi.