TomTom Bandit – akční kamera od výrobce navigací

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Společnost TomTom je známým výrobcem automobilových navigací. Neunikl jí však zvyšující se zájem o outdoorové kamery a svým prvním kouskem se pouští do zkoumání pro ní doposud neprobádaných vod.

TomTom Bandit nabízí i 4K rozlišení, ovšem při pouhých 15-ti snímcích za vteřinu. Mnohem lépe už zní 60 snímků za vteřinu při rozlišení 1080p. Pokud vám postačí i menší kvalita obrazu, tak Bandit zvládne i 120 snímků v rozlišení 720p a pokud půjdeme ještě níže na WVGA tak jsme na 180 fps. Fotografie pak mají maximální rozlišení 16 MPx.

Už v základní výbavě se můžeme těšit z odolnosti dle normy IPx7. Po nainstalování krytky už se dostáváme na IPx8, tedy nepřetržitý pobyt ve vodě do hloubky 50 metrů a tlaku 5 ATM.

Kamerka pozná i nejlepší záběr a je možné ho ihned sdílet například na sociální sítě. Náhled videa je možný přes smartphone po stažení oficiální aplikace výrobce. Přidává i zajímavou funkci, kdy po zatřesení telefonem sama vybere nejzajímavější záběry a sestříhá je. Navíc má v sobě gyroskop, Bluetooth, Wi-Fi i GPS.

Nejslabším článkem nejen u kamer je baterie. TomTom osadil Bandita 1900 mAh akumulátorem, který zajistí výdrž až 3 hodiny natáčení při 1080p s frekvencí 30 sn./s.

TomTom Bandit má rozměry 94 x 38 x 52 mm a váží 190 gramů. Prodává se za cenu 11 800 Kč a v balení najdeme i pár držáků. Za vodotěsnou krytku objektivu je nutné si připlatit.

This slideshow requires JavaScript.

[zdroj]

%d bloggers like this: