Společnost TomTom je známým výrobcem automobilových navigací. Neunikl jí však zvyšující se zájem o outdoorové kamery a svým prvním kouskem se pouští do zkoumání pro ní doposud neprobádaných vod.

TomTom Bandit nabízí i 4K rozlišení, ovšem při pouhých 15-ti snímcích za vteřinu. Mnohem lépe už zní 60 snímků za vteřinu při rozlišení 1080p. Pokud vám postačí i menší kvalita obrazu, tak Bandit zvládne i 120 snímků v rozlišení 720p a pokud půjdeme ještě níže na WVGA tak jsme na 180 fps. Fotografie pak mají maximální rozlišení 16 MPx.

Už v základní výbavě se můžeme těšit z odolnosti dle normy IPx7. Po nainstalování krytky už se dostáváme na IPx8, tedy nepřetržitý pobyt ve vodě do hloubky 50 metrů a tlaku 5 ATM.

Kamerka pozná i nejlepší záběr a je možné ho ihned sdílet například na sociální sítě. Náhled videa je možný přes smartphone po stažení oficiální aplikace výrobce. Přidává i zajímavou funkci, kdy po zatřesení telefonem sama vybere nejzajímavější záběry a sestříhá je. Navíc má v sobě gyroskop, Bluetooth, Wi-Fi i GPS.

Nejslabším článkem nejen u kamer je baterie. TomTom osadil Bandita 1900 mAh akumulátorem, který zajistí výdrž až 3 hodiny natáčení při 1080p s frekvencí 30 sn./s.

TomTom Bandit má rozměry 94 x 38 x 52 mm a váží 190 gramů. Prodává se za cenu 11 800 Kč a v balení najdeme i pár držáků. Za vodotěsnou krytku objektivu je nutné si připlatit.

This slideshow requires JavaScript.

[zdroj]