Lily dron, který vás sleduje a natáčí na každém kroku

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Jak je známo drony se pomalu a jistě vkrádají do našich životů. Mají různá poslání, jakými může být prozkoumávání terénů, pořizování snímků nebo videí. Plánuje se i dodávání zásilek nebo se dají využit v místech, kde lidské nasazení může být nebezpečné. Nyní se zaměřme na nový koncept, který má za úkol především pořídit videa a svým způsobem vás poslouchá na slovo.

Prozatímní koncept Lily je zaměřen na volnočasový záznam aktivit. Jeho hlavním posláním je především zaznamenat videa z vašich aktivit, kterým se věnujete aniž byste byli omezeni jeho ovládáním. Jak asi víte ovládání dronů pro začátečníky není úplně nejednodušší záležitost a nejprve je třeba si vše řádně osahat a procvičit. Především procvičováním získáte ten správný um, který se pak dá využít třeba k pořízení filmů. Celý záznam filmů u klasického dronu totiž získává na umu toho, kdo dron ovládá.

Lily _

Projekt Lily však cílí i na nezkušené jedince a svým způsobem i na antitalenty, kterým by mohlo dělat problém se naučit ovládat tyto kvadrakoptéry. Celý systém se totiž aktivuje po vypuštění z vašich rukou a dron si již poradí sám.

Dron patří do skupiny těch středně velkých a je konstruován aby byl voduvzdorný. K dronu dostanete ovládání, díky kterému se na vás “přilepí” a dokáže vás po dobu letu následovat. V ovladači je umístěn GPS lokátor a další senzory, které třeba poznají, že zrovna na lyžích skáčete, čímž se aktivuje v kameře snímaní tzv. low-motion, tedy zpomalené snímání.

K ovládání dronu je tedy zapotřebí vypuštění, nebo-li vyhození do vzduchu a potom pouze váš pohyb, aby vás mohl následovat, případně létat okolo vás a pořizovat video záznam, či snímky v rozlišení 12Mpx. Kamera dovoluje snímat videa ve fullHD při 30fps nebo HD s 60fps. Dron dokáže létat rychlostí až 40km/h a vydrží 20 minut ve vzduchu. Jeho dosah činí až 30m. Dle tvůrce by mohl dron dosahovat ještě mnohem vyšších rychlostí a dosahu, to však není cílem konceptu. Ten má za cíl především pořízení videí, čímž by se mohl zařadit mezi konkurenty spíše outdoorové produkce GoPro.

Dron-Lily-620x350

Ačkoliv se zatím jedná o koncept, již nyní si můžete Lily předobjednat za 499 dolarů (12 000 Kč), následně cena vzroste na 999 dolarů (24 000 Kč). Jak vidíte nejedná se o žádný laciný stroj a případným majitelům tato hračka může trochu provětrat kapsy, avšak ve srovnání s profi drony, kde ceny začínají klidně na 30 tisících se můžeme bavit o adekvátní cenu, tedy především v případě předobjednání.

Objednávat můžete případně na stránkách výrobce, zde.

 

[zdroj]

%d bloggers like this: