Jak je známo drony se pomalu a jistě vkrádají do našich životů. Mají různá poslání, jakými může být prozkoumávání terénů, pořizování snímků nebo videí. Plánuje se i dodávání zásilek nebo se dají využit v místech, kde lidské nasazení může být nebezpečné. Nyní se zaměřme na nový koncept, který má za úkol především pořídit videa a svým způsobem vás poslouchá na slovo.

Prozatímní koncept Lily je zaměřen na volnočasový záznam aktivit. Jeho hlavním posláním je především zaznamenat videa z vašich aktivit, kterým se věnujete aniž byste byli omezeni jeho ovládáním. Jak asi víte ovládání dronů pro začátečníky není úplně nejednodušší záležitost a nejprve je třeba si vše řádně osahat a procvičit. Především procvičováním získáte ten správný um, který se pak dá využít třeba k pořízení filmů. Celý záznam filmů u klasického dronu totiž získává na umu toho, kdo dron ovládá.

Lily _

Projekt Lily však cílí i na nezkušené jedince a svým způsobem i na antitalenty, kterým by mohlo dělat problém se naučit ovládat tyto kvadrakoptéry. Celý systém se totiž aktivuje po vypuštění z vašich rukou a dron si již poradí sám.

Dron patří do skupiny těch středně velkých a je konstruován aby byl voduvzdorný. K dronu dostanete ovládání, díky kterému se na vás “přilepí” a dokáže vás po dobu letu následovat. V ovladači je umístěn GPS lokátor a další senzory, které třeba poznají, že zrovna na lyžích skáčete, čímž se aktivuje v kameře snímaní tzv. low-motion, tedy zpomalené snímání.

K ovládání dronu je tedy zapotřebí vypuštění, nebo-li vyhození do vzduchu a potom pouze váš pohyb, aby vás mohl následovat, případně létat okolo vás a pořizovat video záznam, či snímky v rozlišení 12Mpx. Kamera dovoluje snímat videa ve fullHD při 30fps nebo HD s 60fps. Dron dokáže létat rychlostí až 40km/h a vydrží 20 minut ve vzduchu. Jeho dosah činí až 30m. Dle tvůrce by mohl dron dosahovat ještě mnohem vyšších rychlostí a dosahu, to však není cílem konceptu. Ten má za cíl především pořízení videí, čímž by se mohl zařadit mezi konkurenty spíše outdoorové produkce GoPro.

Dron-Lily-620x350

Ačkoliv se zatím jedná o koncept, již nyní si můžete Lily předobjednat za 499 dolarů (12 000 Kč), následně cena vzroste na 999 dolarů (24 000 Kč). Jak vidíte nejedná se o žádný laciný stroj a případným majitelům tato hračka může trochu provětrat kapsy, avšak ve srovnání s profi drony, kde ceny začínají klidně na 30 tisících se můžeme bavit o adekvátní cenu, tedy především v případě předobjednání.

Objednávat můžete případně na stránkách výrobce, zde.

 

[zdroj]