Na trhu se objevila novinka s názvem Fimi X8 Mini, která je menší alternativou pro větší Fimi X8 SE 2020 a také pro drony DJI Mavic Mini a DJI Mini 2. Specifikace jsou podobné jako u menšího bratříčka, ale hlavní výhodu zde hraje především váha, která se pohybuje kolem 250 gramů a to podle použité baterie. S baterií typu Li-ion je váha dronu 258 gramů, ale s baterií LiPo, označovanou jako “PRO”, klesne celková váha na 242 gramů.

Dron Fimi X8 Mini disponuje stabilizovanou 4K kamerou s 12 MPx snímačem SONY 1/2.6 a podporou HDR. Datový tok je 100Mbps a fotografie se ukládají ve formátu JPG a nebo surovém DNG, což oceníte při následné úpravě snímků. K dispozici je i x digitální ZOOM. Dosah je dostatečných 8 kilometrů a tak se nemusíte bát náhodných výpadků signálu. Pokud se tak stane, tak dron disponuje GPS i pozičním systémem a tak se spolehlivě dokáže vrátit zpět k vám. To platí i v případě vybité baterie.

Jak standardní baterie, tak i verze “PRO” mají kapacitu 2250 mAh a dostačují na 30 minut letu (PRO verze má udávanou výdrž 31 minut) a podporují rychlé nabíjení prostřednictvím USB-C. Pokud vás zajímají i rozměry, tak ve složeném stavu jsou míry 145 x 85 x 56mm a při rozložení pak 200 x 145 x 56 mm. Z chytrých funkcí tady máme sledování objektů, panorama mód, timelapse a nebo možnost přímého sdílení videa z letu.

Fimi X8 Mini - baterie

A kolik stojí dron Fimi X8 Mini? Cena je nastavena na 449$, ale pokud uplatníte slevový kód “BGX8MINI“, tak cena klesne na 379$. Dron koupíte na této stránce.