O tom, že dnes bude představen nový dron jsme vás informovali už v tomto článku. Podle předchozích úniků, kdy se na pulty prodejny v USA dostal dron DJI Mini 2 pár dnů před uvedením bylo téměř jasné, že nám DJI ukáže právě tento dron. To se dnes potvrdilo a tak se na něj pojďme podívat.

Dron DJI Mini 2 představen známe cenu a výbavu

V podstatě všechny předchozí spekulace jsou potvrzeny a DJI Mini 2 je předurčen k úspěchu. Na první pohled jej nepoznáte od předchůdce. Ručička váhy zůstala na 249 gramech a rozměry jsou 159×203×56 mm (ve složeném stavu je to 138×81×58 mm). Na první pohled zůstala stejná i kamera s 12 MPx snímačem a 83° FOV. Na druhý pohled ale zjistíme, že nově umí natáčet ve 4K/30fps a umožní ukládat snímky v RAW, což oceníte při postprodukci. Datový tok se zvýšil na 100 Mbps.

DJI Mini 2

Kapacita baterie o něco klesla, ale díky úspornějším, ale výkonnějším motorům stoupla teoretická výdrž na baterii na 31 minut letu. Největším lákadlem je ale použití technologie OcuSync 2.0, která se stará o přenos obrazu a to až na vzdálenost 10 km.

dron DJI Mini 2

Konečně se dostáváme k ceně. Ta je 459€ za základní verzi a za variantu Fly More Combo, kdy dostanete 3 baterie, náhradní vrtule a další drobnosti pak vytáhnete z peněženky 599€. Kupovat můžete zde na DJI Store s dodáním 2-6 dnů.