Před pár dny jsme vás zvali na představení prvního závodního dronu od DJI – DJI FPV. Ten byl představen právě dnes a tak se na něj podíváme. Hned v úvodu vás upozorníme, že tenhle FPV dron je úplně něco jiného, než na co jsme byli zvyklí. DJI míří na masy a tak je ovládání přizpůsobeno tak, aby byl let maximálně bezpečný a to i pro samotný stroj.

Dron DJI FPV – 4k/60fps kamera, 20 minut letu a vysoká cena

Začneme asi bezpečností. DJI FPV má celkem rychlostní režimy – Normal, Manual a Sport. Senzory pro rozpoznání překážek, které jsou umístěny vespod a vepředu jsou aktivní pouze u režimu Normal. V režimu Manual jsou senzory vypnuty a pilotování je pouze ve vašich rukou. K dispozici je také bezpečnostní brzda, která dron co nejrychleji zastaví a ten se bude vznášet. To umožňuje jak vizuální poziční systém, tak i přítomnost GPS.

dron DJI FPV - závodní dron od DJI

Maximální rychlost je až 140km/h a zrychlení z nuly na 100 pak dron zvládne za 2 vteřiny. 4K kamera má úhel záběru 150° a zvládne až 4K/60fps. Při snížení na FullHD se pak dostaneme až na 120fps s datovým tokem 120 Mbps. Stabilizaci má na starosti funkce Rocksteady. Dron je s váhou 795 gramů poměrně těžký, ale zase nabídne výdrž až 20 minut na baterii. Ta je složena z 6 článků, má kapacitu 2000 mAh a váží 295 gramů. Celkové rozměry dronu, včetně vrtulí, jsou 255×312×127 mm.

dron DJI FPV - DJI Motion Controller

Set DJI FPV dronu s brýlemi DJI FPV Goggles V2, ovladačem a pár drobnostmi vyjde na 1349€. Na DJI FPV Fly More Kit, který obsahuje další 2 baterie a nabíjecí hub si připravte 279€ a DJI Motion controller stojí 149€. Pokud si na dron DJI FPV brousíte zuby, můžete jej zakoupit na této stránce. Jedná se o oficiální DJI Store a zboží je posíláno v rámci EU a téměř okamžitě.

dron DJI FPV - obsah balení