DJI FPV – první závodní dron od DJI je na světě

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
dron DJI FPV - závodní dron od DJI

Před pár dny jsme vás zvali na představení prvního závodního dronu od DJI – DJI FPV. Ten byl představen právě dnes a tak se na něj podíváme. Hned v úvodu vás upozorníme, že tenhle FPV dron je úplně něco jiného, než na co jsme byli zvyklí. DJI míří na masy a tak je ovládání přizpůsobeno tak, aby byl let maximálně bezpečný a to i pro samotný stroj.

Dron DJI FPV – 4k/60fps kamera, 20 minut letu a vysoká cena

Začneme asi bezpečností. DJI FPV má celkem rychlostní režimy – Normal, Manual a Sport. Senzory pro rozpoznání překážek, které jsou umístěny vespod a vepředu jsou aktivní pouze u režimu Normal. V režimu Manual jsou senzory vypnuty a pilotování je pouze ve vašich rukou. K dispozici je také bezpečnostní brzda, která dron co nejrychleji zastaví a ten se bude vznášet. To umožňuje jak vizuální poziční systém, tak i přítomnost GPS.

dron DJI FPV - závodní dron od DJI

Maximální rychlost je až 140km/h a zrychlení z nuly na 100 pak dron zvládne za 2 vteřiny. 4K kamera má úhel záběru 150° a zvládne až 4K/60fps. Při snížení na FullHD se pak dostaneme až na 120fps s datovým tokem 120 Mbps. Stabilizaci má na starosti funkce Rocksteady. Dron je s váhou 795 gramů poměrně těžký, ale zase nabídne výdrž až 20 minut na baterii. Ta je složena z 6 článků, má kapacitu 2000 mAh a váží 295 gramů. Celkové rozměry dronu, včetně vrtulí, jsou 255×312×127 mm.

dron DJI FPV - DJI Motion Controller

Set DJI FPV dronu s brýlemi DJI FPV Goggles V2, ovladačem a pár drobnostmi vyjde na 1349€. Na DJI FPV Fly More Kit, který obsahuje další 2 baterie a nabíjecí hub si připravte 279€ a DJI Motion controller stojí 149€. Pokud si na dron DJI FPV brousíte zuby, můžete jej zakoupit na této stránce. Jedná se o oficiální DJI Store a zboží je posíláno v rámci EU a téměř okamžitě.

dron DJI FPV - obsah balení

%d bloggers like this: