Zhruba před rokem se světu ukázal malý dron DJI Mavic Mini, který váží pouze 249 gramů a zaujmul nízkou cenou. I přes nízkou cenu nebyl Mavic Mini nijak výrazně funkčně osekán a tak se jednalo o skvělého parťáka na cesty.

Bude brzy představen DJI Mavic Mini 2?

Nyní už ale internetem kolují spekulace o jeho nástupci, který pravděpodobně ponese název DJI Mavic Mini 2. Co nahrává spekulacím? Především tweet známeho uživatele OsitaLV, který často zveřejňuje různé produkty před uvedením na trh. Nyní uveřejnil fotografie z dokumentů úřadu FCC, kde jde rozpoznat štítek dronu na kterém je, mimo jiné, uvedeno i číslo modelu, které je podobné právě dronu Mavic Mini.

DJI MAVIC Mini DJIM0240 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Na štítku je uvedena i kapacita baterie o hodnotě 2250 mAh a váha by ani u nové verze neměla překročit 250 gramů. Na dalším obrázku je vyobrazena šachta pro baterii a z nákresu lze také poznat jistou podobnost s Mavicem Mini.

DJI Mavic Mini 2 - uniklá fotografie
Uniklý nákres (vlevo) ukazuje podobnost se současným DJI Mavic Mini (vpravo).

Více informací bohužel dostupných není a ani samotná společnost DJI prozatím nepotvrdila vydání nového produktu. Situaci ale budeme sledovat a informovat vás.

[zdroj]