Nedávno jsme vás informovali o zajímavém dronu Fimi X8 SE, který má velmi zajímavé specifikace a také příjemnou cenovku. Tento dron má mnohé parametry srovnatelné s dronem DJI Mavic. Pokud hledáte něco levnějšího, zkuste zvážit nákup dronu Fimi A3, jenž je konkurencí pro Sparka.

Xiaomi Fimi X8 SE je se svými rozměry 204 x 106 x 72,6 ve složeném stavu a váhou 790 gramů opravdovým prckem, kterého můžete mít stále u sebe. Zaujmou i skvělé parametry a to třeba stabilizovaná 4K kamera, jenž natáčí v maximálním rozlišení 4K/30fps při maximálním datovém toku 100Mbps. Úhel záběru je 78,8°, rozlišení snímače 12 MPx a nechybí ani možnost fotit do RAW. Dosah je za ideálních podmínek až 5 km. Výškový limit je nastaven na 500 metrů a udávaná výdrž na 4500 mAh baterii je krásných 33 minut.

Fimi X8 SE

Přesný a bezpečný let zajistí přítomnost GPS, Glonass a vizuální poziční systém. Dle některých informací by měl dron disponovat i předními senzory pro rozpoznání překážek. Sám výrobce se o nich ale na webu nezmiňuje.

Xiaomi Fimi X8 SE

Samotný ovladač váží 370 gramů a je napájen integrovanou baterií s kapacitou 3900 mAh. Ovladač není osazen vlastním displejem a tak je nutné využít vlastní smartphone, který se vloží do těla ovladače.

Dron si můžete předobjednat zde. Stačí zadat slevový kód GBFIMIX8SE a cena klesne na 449$.