Automatizujte si DJI Go 4! Teď už před letem na nic nezapomenete

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Před pár dny mi dorazil DJI Spark k otestování a už mě před letem několikrát potrápil. Teď nemluvím o samotném dronu, ale o smartphonu s aplikací DJI Go 4. Před letem si totiž nastavuji maximální jas, hlasitost a po zkušenostech jiných uživatelů i vypínám Bluetooth. Bohužel už mi paměť neslouží jak by měla, takže jsem na to téměř vždy zapomněl a telefon jsem zase musel dostat ven z ovladače, provedl jsem požadované úkony a zase zpět. Otrava.

Netrvalo dlouho a vzpomněl jsem si na Tasker, který je určen pro automatizaci snad čehokoliv. Jde o placenou android aplikaci, která mi pomáhá automatizovat domácnost a hravě s ní zvládnete ovládat třeba i světla hlasovými pokyny. Tím vás teď nebudu zdržovat a prozradím vám, jak využít Tasker ve spolupráci DJI Go 4.

Jak na DJI Go 4 s aplikaí tasker?

Jako první si aplikaci samozřejmě musíte zde za 99 Kč zakoupit, udělit jí příslušná oprávnění a spustit ji. Vyskočí na vás něco, co je nepřehledné a na první pohled dost složité. Nemusíte se toho ale bát, protože jsem pro vás připravil video návod, kde uvidíte jak nastavit automatizaci DJI Go 4 tak, jako to mám já. Na vaše upgrady se budu těšit v komentářích.

Jaký je výsledek při tomto nastavení? Při spuštění DJI Go se zvedne jas displeje i hlasitost na maximum. Dále se nastaví interval zhasnutí displeje na 18 minut a taky se vypne Bluetooth. O všem budete informováni hláškami v češtině, které bohužel ve videu nejsou slyšet. Pokud aplikaci opustíte, tak se vše vrátí do původního stavu, takže není potřeba na nic myslet.

Tohle je jen ukázka a nastavit si lze cokoliv. Možnosti aplikace Tasker jsou v podstatě neomezené. Budu se těšit na vaše připomínky a rád se nechám inspirovat.

Pomohl vám tento návod a chystáte se využít Tasker s DJI Go 4?

%d bloggers like this: