Před pár dny mi dorazil DJI Spark k otestování a už mě před letem několikrát potrápil. Teď nemluvím o samotném dronu, ale o smartphonu s aplikací DJI Go 4. Před letem si totiž nastavuji maximální jas, hlasitost a po zkušenostech jiných uživatelů i vypínám Bluetooth. Bohužel už mi paměť neslouží jak by měla, takže jsem na to téměř vždy zapomněl a telefon jsem zase musel dostat ven z ovladače, provedl jsem požadované úkony a zase zpět. Otrava.

Netrvalo dlouho a vzpomněl jsem si na Tasker, který je určen pro automatizaci snad čehokoliv. Jde o placenou android aplikaci, která mi pomáhá automatizovat domácnost a hravě s ní zvládnete ovládat třeba i světla hlasovými pokyny. Tím vás teď nebudu zdržovat a prozradím vám, jak využít Tasker ve spolupráci DJI Go 4.

Jak na DJI Go 4 s aplikaí tasker?

Jako první si aplikaci samozřejmě musíte zde za 99 Kč zakoupit, udělit jí příslušná oprávnění a spustit ji. Vyskočí na vás něco, co je nepřehledné a na první pohled dost složité. Nemusíte se toho ale bát, protože jsem pro vás připravil video návod, kde uvidíte jak nastavit automatizaci DJI Go 4 tak, jako to mám já. Na vaše upgrady se budu těšit v komentářích.

Jaký je výsledek při tomto nastavení? Při spuštění DJI Go se zvedne jas displeje i hlasitost na maximum. Dále se nastaví interval zhasnutí displeje na 18 minut a taky se vypne Bluetooth. O všem budete informováni hláškami v češtině, které bohužel ve videu nejsou slyšet. Pokud aplikaci opustíte, tak se vše vrátí do původního stavu, takže není potřeba na nic myslet.

Tohle je jen ukázka a nastavit si lze cokoliv. Možnosti aplikace Tasker jsou v podstatě neomezené. Budu se těšit na vaše připomínky a rád se nechám inspirovat.

Pomohl vám tento návod a chystáte se využít Tasker s DJI Go 4?