Většina z vás už pravděpodobně někdy nakupovala ze zahraničí a tak pro ně informace v článku nebudou nic nového. Přesto se pusťte do čtení, mám pro vás totiž zajímavý tip na sledování zásilek, který možná ještě neznáte.

Jak na sledování zásilek ze zahraničí?

Pokud jste ještě v zahraničí nikdy nenakupovali, tak se podívejte sem, kde se dozvíte vše podstatné o nákupu z Číny. Jistě se vám bude hodit i návod jak založit PayPal účet. Nákup ze zahraničí opravdu není nic složitého a není potřeba se toho bát.

jak na sledování zásilek z čínyPoskočíme ale dál a to do té fáze, kdy už máte objednáno. Ve většině případů je vám při odeslání přiděleno sledovací číslo, které nyní musíte najít. K tomu si stačí jen rozkliknout svůj účet v e-shopu kde jste objednávali, kde v záložce My orders najdete všechny vaše objednávky. Vyberete tu správnou a kliknete na tlačítko Track Your Shipment. Tohle je postup u prodejce Gearbest, ale bude to podobné i u jiných prodejců.

Nás zajímá jen sledovací číslo, které si zkopírujete.

sledování zásilek - gearbest

Zbývá už jen poslední krok a to otevřít osvědčenou stránku 17track.net, kde zkopírované číslo vložíme. Služba 17track automaticky najde přepravní společnost a prozradí vám, kde se zásilka nachází. Pro rychlejší hledání si lze stáhnout i aplikaci do telefonu. Nedávno jsem narazil i na polský web Alipaczka.pl, který o zásilce poskytne podrobnější informace. Určitě jej vyzkoušejte.