PayPal je celosvětový internetový platební systém, pomocí kterého lze posílat peníze na další PayPal účty, ale hlavně nabízí bezpečnost a komfort při nákupech ze zahraničí. Obchodník se nedostane k údajům vaší kreditní karty a nehrozí tak její zneužití.

Jak založit PayPal?

Začneme návštěvou této stránky, kde zatrhneme “Personal Account” a pokračujeme na další stránku, kde je vyžadována e-mailová adresa a heslo. Heslo si zvolte co nejsilnější, tzn. kombinace znaků, čísel, malých a velkých písmen.

Bez názvu-2

Posuneme se zase o krok dál, kde nás čeká krátký dotazník ohledně toho kdo jsme a odkud. Zadáváme údaje bez diakritických znamének, aby s tím soudruzi z Číny neměli problém. Možná by diakritika nevadila, ale já sem zadával bez ní.

Paypal

Dalším krokem registrace je přidání platební karty. Kvůli autorizaci karty vám bude strženo z účtu 50 Kč, o které nepřijdete, ale budou připsány na PayPal účet. Tento krok není nutný a přeskočíte jej kliknutím na logo PayPal.

Bez názvu-3

Nyní už zbývá počkat na e-mail a účet aktivovat.

Potřebuju přidat platební kartu?

Ne. Pokud nechcete sdělovat informace o kartě ani PayPalu, lze účet využívat i jako peněženku, kam si přesunete požadovaný obnos převodem.

Na výběr je klasický převod, jehož nevýhodou je dlouhá doba než dojde k připsání peněz. Druhá varianta (instantly) je mnohem rychlejší a peníze dorazí během pár vteřin. Obě metody naleznete pod názvem Top Up.

Bez názvu-6

Podmínkou pro běžný převod je stejné jméno jak na PayPalu, tak i na účtu v bance. Jméno bankovního účtu zjistíte na výpisu a mělo by být shodné jako vaše jméno. Nezapomeňte vyplnit transfer ID do zprávy pro příjemce.

Bez názvu-4

Rychlé dobití PayPalu je mnohem pohodlnější a rychlejší. Vyberete si banku, částku kterou chcete dobít a budete přesměrováni na stránku své banky.

Bez názvu-5

Po připsání částky můžete začít využívat výhod PayPalu a nakupovat v Číně za lákavé ceny.

V případě, že máte další otázky ohledně založení účtu, neváhejte se zeptat.