Tello – levný dron vyrobený ve spolupráci s DJI a Intel

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
DJI Tello

Čínský startup Ryze Tech odhalil levný dron, který vznikl díky spolupráci s giganty DJI a Intel. Tello je malý dron, jenž zvládne mimo jiné pořídit 360° fotografie a přenášet obraz v HD kvalitě až na vzdálenost 100 metrů.

Tello – malý a levný dron s perfektní výbavou

Srdcem tohoto prcka je procesor Intel Movidius Myriad 2 VPU, který je součástí i dražšího DJI Spark. Procesor od Intelu si hravě poradí například s rozpoznáváním gest a tak je pravděpodobné, že i Tello půjde ovládat gesty.

Samotný dron je velký pouze 98 x 92,5 x 41 mm a váží i s baterií 80 gramů. I přesto se našlo místo na 5 MPx kamerku, jenž zvládne pořídit video HD video při 30 snímcích za vteřinu. Úhel záběru je 82,6° a nechybí ani EIS (elektronická stabilizace obrazu). Přenos videa je možný až na vzdálenost 100 metrů.

Hlavní předností jsou ale SW funkce, které nenabídne v této cenové kategorii žádný jiný dron. Nejlepší bude, když se mrknete na promo video, kde je vše ukázáno.

Součástí dronu Tello je i poziční systém a barometr. Díky tomu je let snadný a zvládne jej i začátečník. Ve vzduchu se dron udrží skvělých 13 minut, což je opět nadprůměrná hodnota a jen těžko srovnatelná s konkurencí.

Pro technicky zdatnější je dostupná sada vývojových nástrojů (SDK) a těm méně zdatným udělá radost podpora jazyka Scratch, který je jednoduchý a zvládne jej ovládat každý.

Mini dron Tello je naceněn na 109€ a koupíte jej snad již během února na DJI Store.

%d bloggers like this: