Čínský startup Ryze Tech odhalil levný dron, který vznikl díky spolupráci s giganty DJI a Intel. Tello je malý dron, jenž zvládne mimo jiné pořídit 360° fotografie a přenášet obraz v HD kvalitě až na vzdálenost 100 metrů.

Tello – malý a levný dron s perfektní výbavou

Srdcem tohoto prcka je procesor Intel Movidius Myriad 2 VPU, který je součástí i dražšího DJI Spark. Procesor od Intelu si hravě poradí například s rozpoznáváním gest a tak je pravděpodobné, že i Tello půjde ovládat gesty.

Samotný dron je velký pouze 98 x 92,5 x 41 mm a váží i s baterií 80 gramů. I přesto se našlo místo na 5 MPx kamerku, jenž zvládne pořídit video HD video při 30 snímcích za vteřinu. Úhel záběru je 82,6° a nechybí ani EIS (elektronická stabilizace obrazu). Přenos videa je možný až na vzdálenost 100 metrů.

Hlavní předností jsou ale SW funkce, které nenabídne v této cenové kategorii žádný jiný dron. Nejlepší bude, když se mrknete na promo video, kde je vše ukázáno.

Součástí dronu Tello je i poziční systém a barometr. Díky tomu je let snadný a zvládne jej i začátečník. Ve vzduchu se dron udrží skvělých 13 minut, což je opět nadprůměrná hodnota a jen těžko srovnatelná s konkurencí.

Pro technicky zdatnější je dostupná sada vývojových nástrojů (SDK) a těm méně zdatným udělá radost podpora jazyka Scratch, který je jednoduchý a zvládne jej ovládat každý.

Mini dron Tello je naceněn na 109€ a koupíte jej snad již během února na DJI Store.