Rádi bychom vám představili další lidové skládačky prodávané pod názvy JJRC H43WH a GoolRC T33, které se snad liší jen zbarvením. Opět se jedná o levné hračky pro začínající piloty, které do nejnižší cenové kategorie přinášejí zajímavé funkce a skládací konstrukci. Díky integrovaným ochranám vrtulek jsou tyto drony vhodné i pro opravdu nezkušené piloty. Tyto kousky by se mohli považovat za modernizované duševní nástupce oblíbených JJRC H37 Elfie a spol., ale my již víme, že skuteční nástupci jsou již také za dveřmi a čekají na naskladnění a spuštění prodejů.

JJRC H43WH a GoolRC T33

Ovládání

Nejprve se asi sluší říci, že v balení neobdržíte žádný ovladač, protože se ovládají z vašeho mobilního zařízení skrze Wi-Fi. Operačním systémem vašeho mobilu/tabletu bude muset být Android od verze 4.1 nebo iOS od verze 7.0. Na displeji pak vidíte všechny základní ovládací prvky pro pohyb dronu, možnosti základního nastavení a ještě mnohem více. Je to všechno rozmístěno poměrně intuitivně a přehledně, ale my radší upřednostňujeme ovládání klasickým ovladačem s páčkami a přepínači či tlačítky. Ovládání je možné také pomocí naklánění vašeho mobilnítka. Dosah je dle zarušení oblasti 30-50m.

Popis

Pro snazší ovládání a stabilní let jsou tato dronítka vybavena 6 osou stabilizací. K dispozici jsou u nich i některé funkce pro snazší ovládání jako je třeba Headless Mode nebo jsou vybaveny barometrem pro udržení aktuální letové hladiny. Na povel umí také metat 360° salta, přistát nebo naopak vzlétnout. Podle potřeby je možné přepínat výkon na 30, 60 a 100%. HD kamera zvládá produkovat obrázky o rozlišení 720p a dokonce je zde i integrována funkce Auto Beauty Mode, která softwarově vylepšuje pořízené snímky. Obraz je samozřejmě přenášen v reálném čase na displej.

K pohonu slouží stejnosměrné motory, které energií zásobuje jedno článkový akumulátor Li-Pol s kapacitou 500mAh (u GoolRC T33 je uváděna kapacita 450mAh). To by při hmotnosti 75g mělo postačovat na 6-8 minut letu. Dobití má trvat 45 minut. Velikost rozložené koptéry je 170 x 150 x 27mm, diagonála měří 187mm a složený zabere jen 150 x 96 x 38mm.

JJRC H43WH je v nabídce eshopů Banggood, Gearbest a třeba RCmoment.

GoolRC T33 pořídíte obligátně u RCmoment.

Pokud si takovéhoto droníka objednáte, v balení obdržíte:

  • 1x dron
  • 1x akumulátor
  • 1x USB nabíječ
  • 4x náhradní vrtulky
  • 1x anglický manuál
  • 1x pytlík pro přenášení a uskladnění v případě GoolRC T33