Nyní si pro vás připravujeme recenzi dalšího dronítka. Díky svému zájmu o tento obor a základním povědomí o této problematice jsem byl požádán, abych se účastnil pomoci při výběru. To bylo nakonec po dlouhém zvažování, vybírání a argumentaci objednáno. Vše dopadlo ve prospěch modelu z produkce společnosti XK Innovations. XK X250 je po světě také prodáván pod značkami Rayline R 250 a nebo Aukey Mohawk. Co bychom však byli za redaktory droního webu, kdybychom jej nejprve nezabavili pro účely recenze? Vždyť kdo z vás by chtěl obdržet svou hračku, aniž by byla řádně vyzkoušená a tedy jistě funkční? I když s tou funkčností se teprve uvidí, až jak bude probíhat samotné testování. Zatím jsme ho pro vás teprve rozbalili.

Předmluva – proč právě XK X250?

Proces výběru nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. V této kategorii je nejrůznějších lítáků na výběr ohromná spousta. Ale začneme od začátku, kdybyste se dostali do podobné situace, abyste měli představu, proč je to právě takto.

Majitel je v tomto oboru začátečníkem, nemá s RC modely mnoho zkušeností a také má radši kvalitnější věci. Požadavky byly poměrně jasně definovány. Něco kvalitnějšího, mrštnějšího, s dostupným kompletním sortimentem náhradních dílů, dobrým dosahem rádia, se solidní výdrží na nabití. No a také aby byly nějaké další možnosti pro případ, že to zaujme a bude svého majitele bavit. Kromě jedné vychytávky, o které si přečtete až v recenzi, byl i požadavek na možnost dokoupení a doinstalace klidně obyčejnější kamery a FPV přenosu. Pokud možno vejít se do nějakých 70USD se sadou náhradních akumulátorů s nabíječkou a několika sadami náhradních vrtulek.
XK Alien X250 box variant

Balení

Tato kvadroptéra je uložena uvnitř papírové krabice s moderním designem vyvedeném v černé barvě. Jak je na krabici vidět, tak odolala i obvyklému snažení zásilkových společností o prokázání nedostatečné odolnosti balení vůči průniku cizích těles. Škatule má velikost 510 x 241 x 90mm a vejde se do ní složený dron se vším k letu potřebným. Pod plastovou výstelkou v tomto balení ještě zbývá i nějaký volný prostor, který lze ještě využít. Ta je na vrchní straně uprostřed opatřena madlem, díky kterému je možné používat jí i nadále k transportu.  Jak je na fotkách vidět, celou cestu balení vydrželo bez úhony.

Po rozbalení a otevření krabice jsem vyndal:

  • XK Alien X250
  • rádio X4
  • akumulátor
  • sadu náhradních vrtulek
  • nabíječku
  • křížový šroubovák
  • čínsko-anglický manuál

XK Alien X250 manual

Připojil jsem nabíječku do elektrické sítě, vyjmul akumulátor ze svého kastlíku ve spodní části dronu a dal jej nabíjet. Po chvilce byl dobit do plné kapacity, což se projevilo změnou svítící barvy na nabíječce z červené na žlutou. V tuto chvíli jsem podléhal velkému pokušení prostě to zapojit, zapnout, spárovat, odblokovat a vzlétnout. Pokušení jsem nakonec nepodlehl, vzal do ruky návod a zjistil, že je to opravdu jednoduché a logické, včetně samotného ovládání letu XK X250.

Ale to už si necháme na recenzi samotnou a vy se nás zatím můžete například ptát na cokoliv (Facebook, Twitter, Google+ nebo dole v diskuzi), co by vás k tomuto mohlo zajímat.

 

Pokud však už teď víte, že jej prostě musíte mít, je možné jej za dobrou cenu objednat z Banggood v několika možných variantách, včetně veškerých náhradních dílů a i nějakého příslušenství.