Unboxing: XK X250 – když chcete dobrý dron za pár babek

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
XK Alien X250 černé pozadí

Nyní si pro vás připravujeme recenzi dalšího dronítka. Díky svému zájmu o tento obor a základním povědomí o této problematice jsem byl požádán, abych se účastnil pomoci při výběru. To bylo nakonec po dlouhém zvažování, vybírání a argumentaci objednáno. Vše dopadlo ve prospěch modelu z produkce společnosti XK Innovations. XK X250 je po světě také prodáván pod značkami Rayline R 250 a nebo Aukey Mohawk. Co bychom však byli za redaktory droního webu, kdybychom jej nejprve nezabavili pro účely recenze? Vždyť kdo z vás by chtěl obdržet svou hračku, aniž by byla řádně vyzkoušená a tedy jistě funkční? I když s tou funkčností se teprve uvidí, až jak bude probíhat samotné testování. Zatím jsme ho pro vás teprve rozbalili.

Předmluva – proč právě XK X250?

Proces výběru nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. V této kategorii je nejrůznějších lítáků na výběr ohromná spousta. Ale začneme od začátku, kdybyste se dostali do podobné situace, abyste měli představu, proč je to právě takto.

Majitel je v tomto oboru začátečníkem, nemá s RC modely mnoho zkušeností a také má radši kvalitnější věci. Požadavky byly poměrně jasně definovány. Něco kvalitnějšího, mrštnějšího, s dostupným kompletním sortimentem náhradních dílů, dobrým dosahem rádia, se solidní výdrží na nabití. No a také aby byly nějaké další možnosti pro případ, že to zaujme a bude svého majitele bavit. Kromě jedné vychytávky, o které si přečtete až v recenzi, byl i požadavek na možnost dokoupení a doinstalace klidně obyčejnější kamery a FPV přenosu. Pokud možno vejít se do nějakých 70USD se sadou náhradních akumulátorů s nabíječkou a několika sadami náhradních vrtulek.
XK Alien X250 box variant

Balení

Tato kvadroptéra je uložena uvnitř papírové krabice s moderním designem vyvedeném v černé barvě. Jak je na krabici vidět, tak odolala i obvyklému snažení zásilkových společností o prokázání nedostatečné odolnosti balení vůči průniku cizích těles. Škatule má velikost 510 x 241 x 90mm a vejde se do ní složený dron se vším k letu potřebným. Pod plastovou výstelkou v tomto balení ještě zbývá i nějaký volný prostor, který lze ještě využít. Ta je na vrchní straně uprostřed opatřena madlem, díky kterému je možné používat jí i nadále k transportu.  Jak je na fotkách vidět, celou cestu balení vydrželo bez úhony.

Po rozbalení a otevření krabice jsem vyndal:

  • XK Alien X250
  • rádio X4
  • akumulátor
  • sadu náhradních vrtulek
  • nabíječku
  • křížový šroubovák
  • čínsko-anglický manuál

XK Alien X250 manual

Připojil jsem nabíječku do elektrické sítě, vyjmul akumulátor ze svého kastlíku ve spodní části dronu a dal jej nabíjet. Po chvilce byl dobit do plné kapacity, což se projevilo změnou svítící barvy na nabíječce z červené na žlutou. V tuto chvíli jsem podléhal velkému pokušení prostě to zapojit, zapnout, spárovat, odblokovat a vzlétnout. Pokušení jsem nakonec nepodlehl, vzal do ruky návod a zjistil, že je to opravdu jednoduché a logické, včetně samotného ovládání letu XK X250.

Ale to už si necháme na recenzi samotnou a vy se nás zatím můžete například ptát na cokoliv (Facebook, Twitter, Google+ nebo dole v diskuzi), co by vás k tomuto mohlo zajímat.

 

Pokud však už teď víte, že jej prostě musíte mít, je možné jej za dobrou cenu objednat z Banggood v několika možných variantách, včetně veškerých náhradních dílů a i nějakého příslušenství.

 

%d bloggers like this: