DJI Spark (DJI Mavic Mini) – co DJI chystá?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Skládací kvadrokoptéra DJI Mavic Pro zaujala širokou veřejnost již při představení a velký zájem o tento skladný dron stále trvá. Není teda překvapením, že DJI z toho chce vytěžit co nejvíc. Nedávno jsme informovali o možné levnější alternativě a to DJI Mavic Standard. Momentálně se mluví o dronu DJI Spark (DJI Mavic Mini), který je zachycen hned na několika fotografiích.

DJI Spark (DJI Mavic Mini) – selfie dron od DJI?

Sama společnost existenci DJI Spark (DJI Mavic Mini) nepotvrdila, ale na začátku měsíce si tento název zaregistrovala. Díky fotografiím víme něco málo o konstrukci a také rozměrech, které budou cca 14 x 15 cm.

Je pravděpodobné, že novinka má být konkurencí pro selfie drony jako je Wingsland S6 a nebo třeba Zerotech Dobby. Jak ale známe DJI, tak nasadí laťku hodně vysoko a tyto stroje strčí do kapsy.

 

Podle všeho je kamera zavěšena na 2 osém gimbalu a FPV přenos bude probíhat na 5,8 GHz. Baterie půjde snadno vyměnit a dobíjet se bude skrze USB typu C a nebo dokovací stanice. Na spodní straně jsou viditelné i senzory. Pravděpodobně se jedná o ultrazvukové snímače.

Pokud má být DJI Spark (DJI Mavic Mini) konkurence schopný, tak by se cena měla pohybovat okolo 300 – 400 dolarů.

Jak se vám novinka zamlouvá?

Aktualizace: DJI Spark oficiálně představen

 

Zdroj: droningon.com

%d bloggers like this: