Skládací kvadrokoptéra DJI Mavic Pro zaujala širokou veřejnost již při představení a velký zájem o tento skladný dron stále trvá. Není teda překvapením, že DJI z toho chce vytěžit co nejvíc. Nedávno jsme informovali o možné levnější alternativě a to DJI Mavic Standard. Momentálně se mluví o dronu DJI Spark (DJI Mavic Mini), který je zachycen hned na několika fotografiích.

DJI Spark (DJI Mavic Mini) – selfie dron od DJI?

Sama společnost existenci DJI Spark (DJI Mavic Mini) nepotvrdila, ale na začátku měsíce si tento název zaregistrovala. Díky fotografiím víme něco málo o konstrukci a také rozměrech, které budou cca 14 x 15 cm.

Je pravděpodobné, že novinka má být konkurencí pro selfie drony jako je Wingsland S6 a nebo třeba Zerotech Dobby. Jak ale známe DJI, tak nasadí laťku hodně vysoko a tyto stroje strčí do kapsy.

 

Podle všeho je kamera zavěšena na 2 osém gimbalu a FPV přenos bude probíhat na 5,8 GHz. Baterie půjde snadno vyměnit a dobíjet se bude skrze USB typu C a nebo dokovací stanice. Na spodní straně jsou viditelné i senzory. Pravděpodobně se jedná o ultrazvukové snímače.

Pokud má být DJI Spark (DJI Mavic Mini) konkurence schopný, tak by se cena měla pohybovat okolo 300 – 400 dolarů.

Jak se vám novinka zamlouvá?

Aktualizace: DJI Spark oficiálně představen

 

Zdroj: droningon.com