Určitě jste narazili na video, kde byla zobrazena rychlost, výška, přetížení a další údaje. Tyto údaje se získávají za pomocí GPS a zvládne to jen málo akčních kamer. Jeden z našich čtenářů se nás ale ptal, zda to jde i u jiných kamer bez GPS a tak jsme začali pátrat jak vložit údaje o rychlosti do videa.

Jak vložit údaje o rychlosti do videa?

Jezdíte rádi na kole, snowboardu a chcete mít údaje o rychlosti a výšce i ve svém videu? Není to nic složitého. Postačí vám k tomu smartphone a počítač. Za pomocí smartphonu získáme tyto údaje a v PC je následně vložíme do videa. Celý postup zabere jen chvilku a zvládne to opravdu každý.

Začneme aplikací do smartphonu. Mě se osvědčila aplikace GPS Logger, která umí zaznamenávat data snad ze všech senzorů a zvládá i export do souboru, což budeme potřebovat.

[appbox googleplay id=com.mendhak.gpslogger&hl=cs]

Následně stáhněto do PC program DashWare, který si poradí s importem GPS dat. To je přesně to, co hledáme. Existuje i více programů, ale tenhle se mi osvědčil a práce s ním je snadná.

Základ již máme a teď jdeme natáčet. Ve smartphonu zapnete aplikaci GPS Logger, zapněte záznam a počkejte než se hodnoty ustálí. Následně zapněte kameru a můžete natáčet. Na konci natáčení vypněte záznam v aplikaci GPS Logger. Objeví se hláška o úspěšném uložení záznamu a ten nyní můžeme sdílet a tak si ho pošleme třeba na mail.

Otevřete program DashWare a vyberte video, které chcete upravit. Poté nahrajte soubor z appky GPS Logger a zvolte profil Garmin Virb GPX.

Jak vložit údaje o rychlosti do videa?

Nyní přijde to nejtěžší a to synchronizace videa a GPS dat. Chce to zkoušet, než se to podaří trefit.

Pokud se vám to úspěšně podařilo, můžete přejít na záložku Gauge Toolbox. Zde najdete předpřipravené budíky. Stačí si jen vybrat. Do videa je vložíte přetažením a následně upravíte velikost. Dvojitým kliknutím na budík lze dále upravovat. Nyní už jen uložte video a máte hotovo.

Někdo raději ocení video návod, že?

A tady je už upravené video s údaji o rychlosti a trasou: