JJRC je oblíbená značka, pod kterou se prodává hodně dronů. Tento kousek by se mohl stát letošním oblíbencem a důstojně tak nahradit model JJRC X1, který prošel naším testováním společně s velmi oblíbeným modelem XK X251. JJRC X2 je dron se střídavými motory, který vhodný pro začínající piloty, jež mají již zkušenosti se stejnosměrnými motory. K tomuto účelu významně mohou pomoci i odnímatelné kryty vrtulí.

JJRC X2 dron se střídavými motory

Tato kvadroptéra je konstrukce H4 a při pohledu shora mi trochu připomíná model Yuneec Typhoon Q500. Tělo této koptéry mi nějak připomíná jednu z postaviček animovaného filmu od Disney. Dodáván bude v černé barvě v kombinaci se světle zelenou. Vysílač je standardní a pod značkou JJRC je dodáván snad k většině lítáků. Takovýto vysílač byl i součástí balení testovaného GoolRC T6, který možná znáte jako JJRC H31. Rádio je napájeno pomocí 4 tužkových (AA) baterek, které nejsou součástí balení. S dronem JJRC X2 komunikuje na frekvenci 2,4GHz pomocí čtyř kanálů. Jeho dosah je uváděn mezi 350 – 500 metry. Bral bych tyto hodnotu poněkud s rezervou, ale již víme, že ke 300 metrům v nezarušeném prostředí by se přiblížit mohl.

Napájení kvadroptéry má na starosti dvou článkový akumulátor o maximální kapacitě 1200mAh a s hodnotou 20C. Baterie by měla být schopna udržet koptéru ve vzduchu 15 – 20 minut a nabíjení pomocí USB kabelu by mělo trvat asi 2,5 hodiny. Parametry motorů nám v tuto chvíli nejsou bohužel ještě známy. Hmotnost droníka by měla být 315g, což na hračku rozhodně není málo a vyžaduje to relativně silnější motory (minimálně 1806). Pro lepší orientaci v prostoru a za snížených viditelných podmínek jsou na spodní části ramen umístěny barevné LEDky. Celkové rozměry jsou 355mm x 355mm x 120mm.

Celé balení váží 1055g a má rozměry 370mm x 260mm x 125m. V něm jsou obsaženy kromě dronu a vysílače také náhradní vrtule, akumulátor, anglický návod, šroubovák, USB nabíječka, sada podvozku a sada ochran vrtulí. Jedná se tedy o RTF set (Ready To Fly). A tak budete moci po vybalení, nabití akumulátoru, nakrmení vysílače tužkovými baterkami a předletové kontrole rovnou vzlétnout. Ve funkční výbavě najdeme například Headless Mode, který nepotřebuje nastavení pozice před startem. Stabilizaci letu má na starosti šesti osý gyroskop. Přepínání rychlostí na rádiu je dnes již také samozřejmostí.

Je zatím zalistován v katalogu e-shopu Banggood, kde si můžete požádat o upozornění v případě jeho naskladnění. Cena je nastavena na velmi sympatickou hladinu a pokud se tak bude opravdu prodávat, bude JJRC X2 nejlevnější dron se střídavými motory.