A je to tady. Konečně jsme se dočkali bližších informací a můžeme vám oznámit skvělou zprávu. Připravuje se DronFest 2017! V červnu loňského roku se odehrál první ročník této akce, který byl velmi povedený. Pokud jste nemohli být na místě a užívat si skvělou atmosféru, určitě jste si o tom u nás přečetli alespoň reportáž. Nyní si ale vezměte kalendáře a diáře k ruce, budeme si zapisovat, protože…

Připravuje se DronFest 2017!

DronFest je unikátní festival bezpilotního létání a Plzeň je jeho českou baštou.

Letošní ročník se bude konat 2. a 3. června v Plzni, v areálu DEPO2015 a vstupné bude opět ZDARMA.

Organizátoři si pro nás opět připravili a stále ještě připravují bohatý program. Pokud jste příznivcem bezpilotního létání, máte rádi techniku a technologie, nebo jste například jen zvědaví, co že to ten dron vlastně je, nemůže na této akci chybět. Po oba dva dny na nás čeká veletrh bezpilotních letadel, ke zhlédnutí tak budou stroje těch nejznámějších výrobců dronů. Můžeme se dozvědět celou řadu zajímavostí, například o využití bezpilotních letadel pro policii, hasiče nebo třeba zemědělce a těšit se prý můžeme i na atraktivní letecké ukázky. Také nebude chybět ani zábavný program pro děti. A s velkou pravděpodobností se zde budou opět konat závody v FPV létání. Pokud si budete chtít například například doplnit energii nebo na chvilku odpočinout od všech těch koptér, dronů, lítáků, přednášek a dalšího bohatého programu, bude v areálu zajištěno i občerstvení.

VELETRH FIREM

Součástí programu DronFest 2017 bude veletrh bezpilotních letadel, na kterém se představí desítky společností. K vidění budou stroje těch nejznámějších výrobců dronů – DJI, Gryphon Dynamics, Robodrone Industry, Flydeo, Flyability Gimbal, Telink, Jamcopters a další. Budeme si moci drony osahat, zeptat se na to, co nás zajímá a vystavovatelé se nám budou ochotně věnovat.

 

PŘEDNÁŠKY

V průběhu obou dní si také můžeme poslechnout přednášky na nejrůznější témata z oblasti bezpilotního létání. Dozvědět se například zajímavosti o dronech, jaké je to pilotovat dron a jak se člověk může stát pilotem. Můžeme zde nasát také nějaké informace o pravidlech a bezpečném použití bezpilotních letadel a v neposlední řade si můžeme poslechnout o jejich praktickém využití.

LETECKÉ UKÁZKY

Velkým lákadlem jsou pro nás atraktivní ukázky létání s drony. Tato atrakce měla během loňského ročníku velikou návštěvnost a nebylo tomu tak určitě jen kvůli příjemnému schlazení, které nabízeli silné rotory vířící vzduch.

VÝSTAVA

V prostorách kavárny bude připravena instalace výstavy, kde můžou být prezentovány i vaše výtvory v rámci soutěže FotkaFilm.

SOUTĚŽE

FotkaFilm

Soutěž FotkaFilm je připravena pro všechny nadšence do bezpilotního létání, kteří umí drony používat nejen k létání, ale i focení nebo natáčení videí. Od 15. března do 30. dubna bude na webu DronFestu k nalezení formulář, jehož pomocí můžete umístit svůj výtvor. Soutěž je pořádána ve dvou kategoriích a to:

  • Fotka z dronu
  • Video z dronu

DronApp

DronApp je soutěž pro studenty do 28 let, kteří se zajímají o programování aplikací pro Android. Úkolem soutěžících je za pomoci SDK, které jim poskytneme, vytvořit mobilní aplikaci schopnou ovládat dron. Kromě startovního balíčku nabízíme soutěžícím také možnost pravidelných schůzek, na kterých můžou nejen konzultovat svůj výtvor s programátorem, ale i vyzkoušet aplikaci na některém z dronů. Každý soutěžící může mít až dva pomocníky – kamarády či spolužáky. Ovšem i pomocníci musejí být studenti a splňovat podmínku maximálního věku 28 let. Pokud uvažujete nad účastí v této soutěži, neváhejte s registrací. Ta je totiž možná jen do 28. února.

 

Veškeré informace, podrobnosti k soutěžím a později i časový harmonogram naleznete na webu DronFest nebo na Facebookovém profilu.

 

Zdroj: Plzen.eu