Je to pár dní, co jsme zaregistrovali jednu zajímavou spekulaci. Ta byla o tom, že DJI uvažuje o zakoupení majoritního podílu ve společnosti Hasselband. A než jsme o tom stihli uvolnit článek, píšou všichni o tom, že se to stalo realitou.

DJI + Hasselblad = ♥

Společnost Hasselblad je švédský výrobce kvalitních profesionálních středoformátových fotoaparátů. Její sídlo se nachází v Göteborgu. Počátky jejího vzniku sahají až do roku 1841. Svou činnost ve výrobě fotoaparátů započala v průběhu druhé světové války, kdy je dodávala armádě. Po 2. světové válce pak v Hasselblad začali vyrábět foťáky i pro civilní účely. Dodnes jsou jejich produkty používány nejen profesionálními fotografy, ale například i v NASA. Kupříkladu i první fotky, které mají být nafoceny na měsíci se pořizovali jejich přístrojem. Určité pokusy zde byly i ve spolupráci s mobilním průmyslem a vznikl z toho fotografický baťůžek pro Moto Z od Lenova.

Jejich vzájemná spolupráce již probíhala například na projektu DJI Matrice 600 (M600). DJI tedy nyní pravděpodobně vlastní většinový podíl tohoto proslulého výrobce kvalitních fotoaparátů. Byl by to určitě zajímavý počin a vzhledem k současnému i budoucímu velkému rozvoji droního průmyslu má veliký smysl. Společnost DJI patří v tomto oboru mezi komerčně nejúspěšnější společnostem a tak investice k rozvoji svého podnikání jsou na místě.

 

 

Zdroj: Luminous-landscape