DJI kupuje výrobce kvalitních fotoaparátů Hasselblad

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Je to pár dní, co jsme zaregistrovali jednu zajímavou spekulaci. Ta byla o tom, že DJI uvažuje o zakoupení majoritního podílu ve společnosti Hasselband. A než jsme o tom stihli uvolnit článek, píšou všichni o tom, že se to stalo realitou.

DJI + Hasselblad = ♥

Společnost Hasselblad je švédský výrobce kvalitních profesionálních středoformátových fotoaparátů. Její sídlo se nachází v Göteborgu. Počátky jejího vzniku sahají až do roku 1841. Svou činnost ve výrobě fotoaparátů započala v průběhu druhé světové války, kdy je dodávala armádě. Po 2. světové válce pak v Hasselblad začali vyrábět foťáky i pro civilní účely. Dodnes jsou jejich produkty používány nejen profesionálními fotografy, ale například i v NASA. Kupříkladu i první fotky, které mají být nafoceny na měsíci se pořizovali jejich přístrojem. Určité pokusy zde byly i ve spolupráci s mobilním průmyslem a vznikl z toho fotografický baťůžek pro Moto Z od Lenova.

Jejich vzájemná spolupráce již probíhala například na projektu DJI Matrice 600 (M600). DJI tedy nyní pravděpodobně vlastní většinový podíl tohoto proslulého výrobce kvalitních fotoaparátů. Byl by to určitě zajímavý počin a vzhledem k současnému i budoucímu velkému rozvoji droního průmyslu má veliký smysl. Společnost DJI patří v tomto oboru mezi komerčně nejúspěšnější společnostem a tak investice k rozvoji svého podnikání jsou na místě.

 

 

Zdroj: Luminous-landscape

%d bloggers like this: