Návrat GoPro na droní scénu již brzy

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Návrat GoPro

Poté, co se s velkou pompou vloni na droní nebe vydal výrobce akčních kamer GoPro, z něho poměrně brzy opět spadl. Všechno si u nás můžete pěkně popořadě přečíst až po jejich stažení z prodeje po několika nahodilých pádech. Čeká nás velký návrat GoPro?

Návrat GoPro – chtějí opět vzhůru a my ho tam chceme také

Společnost GoPro vyráběla a stále vyrábí skvělé akční kamery Hero. Tyto dodávala i jednomu z nejoblíbenějších výrobců dronů na světě, společnosti DJI. Po nějakém čase se rozkmotřili a každý se vydal (snad natruc) i cestou toho druhého. Společnost GoPro přišla na trh se zajímavým konceptem létající, skládací kamery s odnímatelným gimbalem a samozřejmě i kamerou. DJI pak přišli s něčím obdobným, ale díky svým zkušenostem o něco vybavenějším. Osobně považuji GoPro Karmu za létající kameru a DJI Mavic Pro za skládacího drona s kamerou.

No a nyní přichází čas, kdy na nás GoPro bude chtít s něčím vyrukovat. Moc se toho zatím neví a tak nám nezbývá, než čekat, co to vlastně bude. Vrátí se původní model, ale opravený? Půjde o inovovaný model? Bude se jednat o něco zbrusu nového? Čas letí jako závodní dron a po loňských nemalých investicích do marketingu a PR by nebylo od věci přijít s něčím funkčním co nejdříve. Lidé pak rychleji zapomenou na předchozí nezdar. Více bychom se měli dozvědět již v průběhu příštího měsíce.

Jedním z ambasadorů společnosti GoPro je usměvavý sympaťák a poslední mistr světa v Rallycrossu Mattias Ekström. Ten tohoto dokázal dosáhnout se svým soukromým týmem EKS na voze Audi S1. Mimoto například jezdí a vysoko se pravidelně umisťuje v šampionátu DTM. A tak si zde dovolím přihodit i jedno video z této spolupráce a vás nechám popřemýšlet, zda i zde byl k některým záběrům využit GoPro Karma.

Tak trochu doufám, že budou chtít dohnat ztracené prodeje například dumpingovou cenou, protože já už šetřím a věřím v pompézní návrat GoPro zpět na nebe. A co vy? Dáte GoPro šanci? Líbí se vám tato myšlenka a koncepce? Máte nějaké informace, které by nás mohli zajímat? Neváhejte se s námi podělit.

%d bloggers like this: