Vítejte u dalšího dílu našich novinek pro vás. Dnes jsme si pro vás připravili malou závodničku, která vychází z velmi oblíbené konstrukce s kryty vrtulí. Tato konstrukce byla použita např. u modelů JJRC H36 a Eachine E010, které jsme vám představili v tomto článku. Je celkem ve všeobecné známosti, že lze tyto modely nejrůznějšími způsoby inovovat, ale tady to udělal tento producent s modelem Eachine Turbine QX70 za nás. Tento kousek je vybaven mimo jiné FPV kamerou pro ten správný zážitek.

Závoďák do obýváku i předsíně – Eachine Turbine QX70

Jak je z názvu patrno, má tento model úhlopříčnou rozteč středů motorů 70mm, jde tedy o kvadroptéru z kategorie nano. Oproti výchozímu modelu byl celkem hodně upraven. V podstatě tak moc, že kromě vizuální podoby se jedná o něco úplně jiného. Dostupnost náhradních dílů je poměrně dobrá. Můžete si objednat snad všechno a za přijatelný peníz.

Eachine Turbine QX70 obsah balení

Byl změněný držák na akumulátor, který je ve vertikální poloze a vejde se do něj baterka s větší kapacitou. Ta má nyní kapacitu 600mAh a udrží tento líták nějakých 6 minut ve vzduchu i díky nízké hmotnosti, která činí 54 gramů. Držáky motorů byly také zvětšeny, takže jsou zde nyní přítomny motory “coreless” 8520, které jsou například použity i u Rayline R250 nebo jeho bratra XK X250, kde mají ovšem na starosti násobnou hmotnost a přesto si s ní docela dobře poradí. Tyto motory jsou zakončeny 40mm čtyřlistými vrtulemi. Dalším lákadlem je aplikovaná FPV kamera s online přenosem na frekvenci 5,8GHz. Na výběr je zde z 48 kanálů. Tato HD kamera má integrovaný snímač CMOS o velikosti 1/4″ s výstupem 520TVL. Samozřejmostí je přepínatelný formát PAL nebo NTSC. Dokonce i vysílač má legální výkon a to 25mW. Na konci tohoto dronítka jsou pak 4 výkonné LEDky pro snadnější orientaci v tom kalupu.

Je zde přítomna opravdu oblíbená řídící elektronika pro závodní koptéry SP RACING F3 EVO ve variantě “brush”, která je nastavitelná pomocí softwaru Cleanflight ve verzi 1.13.0. Jsou to samé klady a pozitiva, ale snad tím největším je možno zvolit si přijímač podle svého rádia, které tedy není v balení obsaženo. Receiver můžete vybírat ze tří variant v nabídce a jsou to tyto: DSM2/DSMX, Flysky a nebo Frsky.

 

Prohlížet a objednávat můžete na Banggoodu.

 

Základní parametry

  • Velikost: 97 x 97 x 75mm
  • Hmotnost: 54g
  • Řídící jednotka: SP RACING F3 EVO Brush
  • Přijímač: dle výběru DSM2/DSMX, Flysky a nebo Frsky
  • Motory: “coreless” 8520
  • Kamera: 520TVL, HD, CMOS, 1/4″, přepínatelný formát PAL/NTSC
  • AV vysílač: 5,8GHz, 48kanálů, 25mW
  • Akumulátor: LiPol, 3,7V (1S), 600mAh

 

Balení

  • Obsah: 1x Eachine Turbine QX70 (rám, 4motory, F3 EVO, kamera, vysílač, anténa, přijímač dle výběru, sada LED), 1x akumulátor, 2x sada vrtulí, 1x nabíjecí kabel, 1x komunikační USB kabel, 1x přípravek na montáž/demontáž vrtulí

 

 

Tak co, máte vybráno? Láká vás vůbec něco takového? Dejte nám vědět do diskuze pod článkem.