Vážení čtenáři, připravili jsme si pro vás první díl našeho nového občasníku, ve kterém vám budeme představovat novinky ze světa koptér, které jsou nově v prodeji a nebo předprodeji u našich českých i čínských partnerů. Prostřednictvím tohoto seriálu vám budeme přinášet základní informace, obrázky a odkaz na prodejce, u kterého budete mít možnost si detailněji prohlédnout povětšinou novinky v nabídce a případně i před/objednat.

Protože nás podzim již naplno obklopuje a blíží se zima, rozhodli jsme se představit vám kvadroptéru o micro velikosti, ačkoliv je již nějaký čas v nabídce. A to protože si s těmito stroji můžete zalétat třeba doma v obýváku, aniž byste nutně museli poničit rodinné dědictví v podobě karlovarského porcelánu nebo jelena, kterého rodiče pyšně vystavují jako svůj nejcennější svatební dar.

Eachine E010 (JJRC H36)

Dnešní dronítko však není jen jedno, ale hned čtyři a to proto, že je prodáváno pod čtyřmi značkami.

Eachine E010, FuriBee F36, JJRC H36, Nihui NH – 010

Líbí se nám nejen proto, že jsou vhodné například pro úplné začátečníky, pro jejich jednoduchou konstrukci, pevné kryty vrtulí, širokou dostupnost levných náhradních dílů i příslušenství, ale hlavně proto, že pokud vás ve stávající podobě přestane bavit, skýtá možnosti určitých inovací i v domácích podmínkách. Díky vybavení předním i zadním LED osvětlením, je možné létat i za snížených světelných podmínek.

Bohužel nejsem schopen určit, zda jsou vše jen rebrandované originály, či je některý z nich klon (osobně jeden z nich podezřívám z plagiátorství). Vzhledem k mírně odlišným tvarům, udávaných rozměrech a hmotnosti se budu u uváděných parametrů držet dostupných informací držet prvních tří.

Model FuriBee F36 můžete zakoupit zde, JJRC H36 zde, Eachine E010 zde a Nihui NH – 010 pak zde.

 

Základní parametry

  • velikost: 95 x 95 x 50mm
  • hmotnost: 22g
  • frekvence: 2,4 GHz
  • počet kanálů: 4
  • akumulátor: LiPol, 3,7V, 150mAh
  • udávaný dosah: 30m
  • udávaná doba letu: 5 minut
  • udávaná doba nabíjení: 30 – 50 minut
  • ostatní: let vpřed, vzad, vlevo, vpravo, nahoru, dolu, otáčení se vpravo, otáčení se vlevo, přepínání rychlosti, 360° flipy, jednotlačítkový návrat, headless mód

 

Balení

Velikost: 140 x 90 x1 10mm

Hmotnost: 230 gramů

 

Obsah balení

1x RC kvadroptéra

1x rádio

1x akumulátor

1x nabíječka s USB konektorem

1x sada náhradních vrtulek (2xCW, 2xCCW)

1x anglický návod