Naši milí čtenáři, z praktických důvodů jsme se rozhodli přejmenovat seriál “Novinky” na “Představení”. Budeme vám tak moci s čistým svědomím představovat i dronidla, o kterých jsme ještě nepsali, i když to již nejsou úplně nejčerstvější novinky, ale dle našeho názoru za vaší pozornost rozhodně stojí.

Přinášíme vám další kousek v nabídce spolupracujících e-shopů a dnes je to opět kvadrtoptéra zvučného jména. Syma X5UC. Připadá vám to jméno povědomé? To bude možná proto, že jsme vám minule přinesli článek o jejím vybavenějším a malinko dražším sourozenci Syma X5UW. Už jste si předchozí článek dostudovali a trváte si na tom, že odtud vám to povědomé není? Možná to má nějakou spojitost s předchozí generací, kterou jsme pro vás testovali a recenzovali zde.

Syma X5UC – kvalitní základ do začátku

S koptérou tohoto typu se poměrně dobře začíná. Je vhodná na domácí i venkovní létání, pokud se intenzita větru blíží maximálně vánku. Ale to nevnímejte jako problém tohoto kusu, jde spíše konstatování faktu, které lze aplikovat na všechny základní hračky. Je to naprosto vhodný líták do začátku a basta. Můžete s ním bavit děti od vedle, rozfoukávat pohasínající oheň a přitom se nemusíte bát, že něco rozbijete. Syma X5UC má poměrně odolnou konstrukci a při takovém tom domácím létání snad ani není možné jí nějak poškodit. I kdyby se vám ale podařilo jí nějak rozbít, pak vězte, že všechny díly jsou dobře a levně dostupné. Parametry tohoto oblíbence jsou naprosto shodné s jeho bratříčkem, na kterého jsme vás odkazovali na začátku, nebudeme je zde tedy všechny opakovat, ale seznámíme se jen s diferencemi.

Syma X5UC kamera

Syma X5UC vs. Syma X5UW – Vypadají téměř stejně, jaké jsou rozdíly?

První a pro někoho ten nejzásadnější rozdíl je v barvách. Varianta Syma X5UC je prodávána v bílé barvě s červenou. Je to trochu tuctové, ale díky inovovanému designu to přesto nevypadá vůbec šeredně. Oproti výše zmíněnému modelu Syma X5UW jsou tedy barvy přesně obráceně. Říkáte si, že to málo změn pro změnu názvu? Tak to si opět říkáte správně.

Další změnou je chybějící WiFi modul a vše s tím spojené. Takže nemůžete tento model ovládat skrze aplikaci v mobilním telefonu, nemůžete do něj ani streamovat obraz z kamery  a ani nepodporuje další funkce spojené s aplikací “Syma GO”.

Ale jinak je veškerá funkcionalita zachována. Syma X5UC umí metat salta, umí držet stejnou hladinu letu, má Headless mód, umí samostatně přistát a také umí natáčená videa ukládat na přiloženou paměťovou kartu.

 

Syma X5UC je v nabídce snad všech spolupracujících e-shopů a v tuto chvíli i za zvýhodněnou cenu. Takže navštěvujte Gearbest a nebo Everbuying, prohlížejte a objednávejte.

 

Základní parametry

  • Velikost: 320 x 320 x 70mm
  • Hmotnost: 112 gramů
  • Akumulátor: LiPol, 3,7V (1S), 500mAh
  • Udávaná doba letu: cca 7 minut
  • Udávaná doba nabíjení: 60 minut
  • Rádio: Mode2, 2,4GHz, 4 kanály, dosah cca 100m, 4x AA (nejsou součástí dodávky)
  • Kamera: 720p FPV s ukládáním na paměťovou kartu

Balení

  • Velikost: 430 x 240 x 105mm
  • Hmotnost: 800 gramů
  • Obsah balení: 1x Syma X5UC, 1x rádio, 1x kamera, 1x akumulátor, 1x nabíjecí USB kabel, 1x sada náhradních vrtulí, 4x ochrana vrtulí, 1x čtečka paměťových karet, 1x šroubovák, 1x 4GB paměťová microSD karta, 1x anglický manuál