Chtěli byste nějakou menší, ale kvalitní kvadroptéru s kamerou, od ověřeného výrobce, se solidní výbavou a za dobrou cenu? Nedávno představené skládačky v podobě JJRC H37 Elfie i Skytech TK110HW vás nechávají chladnými a ani WLtoys Q323 vás nikterak neoslovuje? Tak to jste tady správně. Hubsan X4 H502E Desire tyto požadavky splňuje a nabízí ještě něco navíc. Ať jste úplný začátečník nebo mírně pokročilý pilot, určitě vás tento kousek potěší i díky snadné obsluze. Pro vás, naše věrné čtenáře, se nám podařilo u našeho partnera získat slevový kupón, který původní cenu ještě znatelně sníží. Pojďme se tedy s ním blíže seznámit.

Zajímavé funkce a líbivý vzhled – Hubsan X4 H502E Desire

Toto dronítko spadá svou velikostí na pomezí kategorií mini/micro, ale všichni jistě víme, že i malé věci mohou konat velké činy. A nebo je to alespoň roztomilé. Jenže v tomto případě se jedná o kombinaci obojího a i proto si myslíme, že za vaší pozornost opravdu stojí. Balení je v sestavě RTF (Ready To Fly). Stačí tedy nabít akumulátor, doplnit čtyři mikrotužkové baterie do ovladače a můžete do vzduchu.

Plastové tělo by mělo obstojně odolávat pádům, ale když to náhodou nedopadne nejlépe, jsou dostupné snad všechny možné náhradní díly. Ve výbavě nechybí ani funkce k tomu, aby se nechtěným pádům dalo předcházet. První je možnost přepínání režimů mezi “Normal” a “Expert”. Další funkcí je jednotlačítkový návrat na místo vzletu za asistence v nadpisu zmíněné GPSky. Také je přítomna ochrana, která by měla pomoci před úletem z důvodu ztráty signálu nebo stavu hlubokého vybití akumulátoru. Dokonce je u tohoto kousku i podpora upgradu firmwaru pomocí micro USB konektoru.

Hubsan X4 H502E

Přítomná HD kamera s rozlišením 720p umožňuje natáčet videa, ale i fotit na povel z rádia H907, které na svém displeji zobrazuje různé stavové informace. K co nejpovedenějším záběrům bude nápomocna i funkce udržování výšky a šestiosý gyroskop. A pokud se zrovna nebudete chtít zabývat natáčením úchvatných fotek a videí, může vám být tento dron k dispozici i jako zdroj zábavy a potěšení z letu. Kvalitní motory 0820 s kuličkovými ložisky ho umí rozhýbat až na rychlost 36km/h, což v kombinaci s dosahem rádia až 215 m a výdrží na nabití cca 12minut umožňuje celkem solidně se vyřádit. Pro lepší orientaci při letu za šera pomáhají 4 LED diody umístěné na spodní části motorů. Pokud se celý let povede a dostanete se až do fáze řízeného přistávání, budete dosedat na gumové podložky, které jsou umístěny pod motory.

 

Základní parametry

  • Rozměry a uváděná hmotnost se u různých zdrojů poměrně liší a na oficiálních webových stránkách výrobce nejsou pro jistotu žádné. Orientačně se však můžeme bavit o rozměrech 170 x 170 X 60 a hmotnosti cca 150 gramů s akumulátorem.
  • Motory: 0820 “coreless”
  • Akumulátor: LiPol, 7,4V (2S), 610mAh,15C, 73 x 31 x 6mm, 35g
  • Rádio: U907, 2,4GHz, 4 kanály, LCD displej, Mode2, 4xAAA (nejsou součástí dodávky), dosah až 215m
  • Kamera: HD 720p
  • Funkce: GPS, držení výšky, jednotlačítkový návrat a přistání, ochrana ztráty signálu a vybití, možnost upgradu firmwaru, přepínání režimů “Normal” a “Expert”

 

Balení

  • Rozměry: 207 x 207 x 105mm
  • Hmotnost: 746g
  • Obsah: 1x Hubsan X4 H502E Desire, 1x rádio H907, 1x akumulátor, 1x sada náhradních vrtulí, 1x nabíjecí kabel, 1x sada nářadí, 1x anglický manuál

 

Pokud vás tento dron zaujal, můžete si jej objednat u našeho partnera RCmoment s dopravou zdarma. A aby toho nebylo málo, přikládáme i slíbený kupón “H502“, který vám poníží již tak zajímavou cenu o dalších 8 USD.

Neváhejte objednávat, časová platnost kupónu je samozřejmě omezená.