Uvažujete nad zakoupením například DJI Phantom, ale je třeba příliš drahý a zároveň se obáváte možných úskalí spojených s nákupem z druhé ruky? Autel X-Star 3 by mohlo být řešení právě pro vás. U tohoto stroje nelze očekávat tak širokou uživatelskou základnu, ale někteří se rádi odlišujeme. Výrobce se snažil přiblížit tento dron s kamerou co největšímu počtu potenciálních zákazníků. V základním balení již obdržíte vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít okamžitě létat a natáčet.

 

Autel X-Star 3 – Solidní výbava za dobrou cenu

Tak si ho pojďme představit. Jde o kvadroptéru s 12Mpx kamerou schopnou natáčet videa o rozlišení až 4K. Tato kamera je umístěna na odnímatelném 3 osém gimbalu s antivibračním úchytem. Obraz můžete zaznamenávat na paměťovou kartu microSD (doporučeno Class10) do velikosti až 64 GB a nebo také jej nechávat odesílat přes WiFi do vašeho zařízení, které můžete mít připevněné pomocí přibaleného držáku k rádiu.

Autel X-Star 3 gimbal

K tomu, abyste nechali vyniknout například své umělecké střevo, se bude opravdu skvěle hodit i duální poziční systém. Díky podpoře GPS i GLONASS zvládá naprogramovaný let i se zhoršeným příjmem signálu. Dron je vybaven systémem spolupracujícím i s dalšími senzory. Ty umožní létat bez nutných srážek, i když není dostupný signál ze satelitů, jenž Autel nazývá The Starpoint Positioning System. Také je přítomna aplikace Starlink, kde si můžete v nastavovat, vše co vás napadne. Například je zde i funkce vhodná nejen pro začátečníky, kdy si dopředu vytvoříte virtuální plot a tato koptéra jej bude pak respektovat, i kdyby jste jí přemlouvali klečící na kolenou. Další funkční výbava zahrnuje například režimy Follow me, Orbit nebo body zájmu.

 

 

S přiloženou baterií by měl být schopen až 20 minutového letu. Maximální vzletová hmotnost činí až 1400 gramů. Bohužel například údaj o hmotnosti samotného dronidla se na stránkách výrobce a prodejce se rozchází. A protože technických dat a parametrů tohoto stroje je opravdu velké množství, necháme vás si tato data nastudovat na jejich webových stránkách. Závěrem zbývá už snad jen napsat, že tento Autel Robotics X-Star 3 disponuje i CE certifikací pro použití v našich končinách.

 

 

Více informací se můžete dočíst v e-shopu Banggood, kde je momentálně v předprodeji za zvýhodněnou cenu, nebo přímo na stránkách výrobce Autel Robotics, kde se můžete dozvědět i o jeho vyšší verzi s názvem Autel X-Star 3 Premium.