A to rovnou stovku. V roce 1916 jej zkonstruoval Archibald Montgomery Low v USA a pojmenoval jej Aerial Target. Jak ten čas běží, vždyť byly pouho pouhé čtyři roky od zkázy Titanicu!

Rád bych podotknul, že se od té doby člověl posunul o mnoho dál – luxusní plavidla křižují světové oceány zcela bezpečně a o dronech se hovoří jako o nových robotických doručovatelích. A proč ne? Zboží, co si objednávám z Asie putuje po automatizované trase od začátku do konce. Jenom ta koncovka je svěřena do rukou lidí a zatím mi to připadá tak nějak pohodlně přijatelné. Co teprve, za pár let, až mi dron bude doručovat poštu oknem. Otevře si je? Třeba ano a zásilku najdu odpoledne na podlaze obývacího pokoje. Nedovedu ovšem vyloučit, že první měsíce budou slavit skláři opravdové žně.

dobíjecí stanice pro drony
Realita dnešní doby ale hovoří o dopravě drony celkem příznivě. Vzpomeňme například jednoho z největších hráčů v e-commerce, obří internetový obchod Amazon. Původně online knihkupectví se během několika let rozrostlo nebývale a tak se není co divit, že jeho šéf Jeff Bezos hovoří o využití dronů pro distribuci zboží již od roku 2013. Expanze, kterou Amazon prochází, nemá vést k opuštění stávajících přepravních partnerů, jakými jsou UPS a FedEx. Doručování drony má za cíl, rozšířit možnosti přepravy na kratší vzdálenosti. Zatímco silnice jsou dost vytížené, prostor nad našimi hlavami je volný.

Zdá se, že se o společnosti Amazon v blízké i vzdálené době hodně uslyšíme. Svůj růst a rozvoj totiž staví na důvěře v lidský důmysl a kvalitní služby.

Zdroj: popsci.com, skyward.io