Zimu každý snáší jinak. Někdo ji miluje a někdo netrpělivě vyhlíží jaro. Kdo ale zimu určitě nemá rád, jsou drony. Teda hlavně baterie. Když selže baterie, tak můžete být sebevíc zkušený pilot, přesto nezabráníte havárii. Jak s dronem v zimě létat a čemu se vyhnout?

Bezpečný let s dronem v zimě

Pokud si plánujete natočit zimní zasněženou krajinu dronem, tak pokračujte ve čtení. Prozradíme vám, čemu se při létání s dronem v zimě vyhnout.

jak létat s dronem v zimě
  1. Létejte vždy s plně nabitou baterií
  2. Teploty zejména pod bodem mrazu, mohou vážně ovlivnit letové výkony vašeho stroje. Proto se před vzletem ujistěte, že je baterie plně nabitá a zahřátá podle pokynů v uživatelské příručce. Doporučuji nechat stroj vznášet volně ve vzduchu 30 až 60 sekund před odletem a poté zkontrolovat, zda se na vrtulích nevytvořila námraza. Námraza u dronu na vrtulích sníží vztlak, zvýší hmotnost a rozhodí vyvážení stroje, takže budete nekontrolovatelně bez výkonu klesat k zemi.
  3. Námraza se tvoří i v plusových teplotách a to asi až do 4°C.
  4. Sledujte teplotu baterie. U dronů DJI stači v aplikaci kliknout na ikonu baterie a ukáže se vám aktuální teplota baterii. Ta by měla mít pokojovou teplotu (18-20°C).
  5. Baterie do dronu v zimě zahřívejte. Dobře poslouží například vnitřní kapsa bundy a nebo je nechte ve vyhřátém autě.
  6. Hlídejte napětí baterie. U dronů DJI opět stačí kliknout na ikonku baterie v horní liště.
  7. V zimě nelétejte moc daleko. Mínusové teploty rapidně zkracují výdrž a to nejen u dronů, ale i u ovladačů a smartphonů.

Vždy před letem používejte zdravý rozum a nelétejte na doraz.

Jaké máte tipy pro létání s dronem v zimě vy?